Acer Nitro 5 laptopta ölü piksel çıktı

Ölü piksel olunca günün birinde satmaya kalksan çok daha ucuza ilan koyuyorsun yine de satılmıyor. Değerini çok düşürüyor. Ufak bir sorun değil.

Kesinlikle... Sebepsiz değil gerçekten, tam da ekranın ortasında duruyordu, gözü alıyordu. Zaten 5 dakika bile kullanmadık.

Satıcısı Trendyol'du, bunun da illa ki faydası olmuştur. Sonuçta Türkiye'nin en büyük e-ticaret sitelerinden biri.

Dostum her renkte var ise ve gözüne batacak ise şunu yapıyorsun: İade talebi oluştur, sebebi: Ürünü beğenmedim, açıklaması: İstediğim gibi çikmadı, klavyesi küçük, ekrani küçük vs. diyorsun paketleyip yolluyorsun alacaklar. Aman diyeyim ölü pikseli karıştırma. @Olga666.

Benim aldığım Acer'ın diret ekranı yanlış üretimdi iade ettim, edemezsin falan diyenlere bakma fakat ölü pikseli karıştırırsan servislik olabilirsin ve çok uğrasırsın bir de sıfır cihaz neden servis görsün. Acer'ların ekranı abartildigi kadar kötü degil ghosting vs fakat hata oluyor herhalde. Olasiligi fazla yani.

Keyfi iade kaldırılmadı mı?

Hayır dostum 2024'te o.

Son düzenleme:
Stuck pixel hocam. Pikselleri oluşturan 3 RGB noktadan birinin ya da birkaçının takılması sonucu oluyor. Piksel çalışıyor ancak doğru rengi veremiyor.

Düzeltilebilir bazıları ama iade etmeniz yerinde olmuş, uğraşmaya hiç değmez.

Bazıları sadece siyah renkte yeşil/turuncu oluyor fakat diğer renklerde normal çalışıyor o nedir hocam.

Geri
Yukarı