Acer Nitro 5 mavi ekran hatası

Nazifpolt

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ACER NİTRO 5 İ5 12500H RTX3050
Selamünaleyküm Steam PUBG oynarken laptop biraz ısınmıştı. 1 1bucuk saat oynama devam ettim ondan sonra bir cızırtı geldi ve mavi ekran verdi ve yeniden başlattı. Bir sıkıntı var mıdır?
Özellikler: Intel i5 12500H RTX3050.

Selamünaleyküm Steam PUBG oynarken laptop biraz ısınmıştı. 1 1bucuk saat oynama devam ettim ondan sonra bir cızırtı geldi ve mavi ekran verdi ve yeniden başlattı. Bir sıkıntı var mıdır?
Özellikler: Intel i5 12500H RTX3050.
Böyle şeyler ilk seferde sorun çıkarmazsa da sonradan çıkarabilir. Cihazı soğutmanın bir yolunu bulun.

- Daha iyi termal macun. (Kendiniz satın alıp uygulayabilirsiniz. Ucuzlar iş yapmaz bunu alın. Ürün geldiğinde içindeki numarayla grizzly'nin sitesinden orijinallik kontrolü yapın. Orijinal değil derse geri yollayın. Orijinalse kullanırsınız.
- Üstteki çözmezse ısı sorununu üretici firmadan sıvı metal uygulama isteğiyle servis gönderimi.
(Firmaya gönderirken servis talebine veya cihaz üzerine kâğıt ile not düşün. Sıvı metal istiyorum diye.)
- Laptop 'un arka kısmını orta noktasından fanlar kapanmayacak şekilde bir cisimle yükseltme.
- Laptop yönetim programıyla fan hızlarını tam güce alma ve bu şekilde çalıştırma.

Şu an için tekrar yaşamazsanız sorun yoktur. Ama gelecekte büyük sorun yaşayıp kullanıcı hatası yazılarak büyük masraflar açmaması için önleminizi yukarıdaki şekillerde alın.

Böyle şeyler ilk seferde sorun çıkarmazsa da sonradan çıkarabilir. Cihazı soğutmanın bir yolunu bulun.

- Daha iyi termal macun. (kendiniz satın alıp uygulayabilirsiniz. Ucuzlar iş yapmaz bunu alın. Ürün geldiğinde içindeki numarayla Grizzly'nin sitesinden orijinallik kontrolü yapın. Orijinal değil derse geri yollayın. Orijinalse kullanırsınız.
- Üstteki çözmezse ısınma sorununu üretici firmadan sıvı metal uygulama isteğiyle servis gönderimi.
(Firmaya gönderirken servis talebine veya cihaz üzerine kâğıt ile not düşün. Sıvı metal istiyorum diye.)
- Laptop'un arka kısmını orta noktasından fanlar kapanmayacak şekilde bir cisimle yükseltme.
- Laptop yönetim programıyla fan hızlarını tam güce alma ve bu şekilde çalıştırma.

Şu an için tekrar yaşamazsanız sorun yoktur. Ama gelecekte büyük sorun yaşayıp kullanıcı hatası yazılarak büyük masraflar açmaması için önleminizi yukarıdaki şekillerde alın.

Daha yaşamadım ve cihaz yeni 3 günlük şimdi bir oyun oynayıp deneyeceğim olacak mı diye.

Yeni konular

Geri
Yukarı