İnceleme Acer Nitro KG242YM3 incelemesi

Merhaba arkadaşlar. Geçtiğimiz günlerde bu modeli satın aldım. Elime bugün ulaştı ve bir inceleme metni yazmak istedim. Bu monitör hakkında hiçbir yerde inceleme bulunmuyor.
1: Kutu içeriği ve paketleme.
Kutu bu bütçedeki monitörler gibi klasik bir paketleme ile geldi.

aa872735-0c03-4e99-96e8-3aa6807fc5aa.jpg

Bu paketlemede kablolar kutuya bantlı şekilde geliyor. Kutu içeriği ise beni DP kablosu olmadığı için pek tatmin edemedi.

a37e9777-b667-44f6-bcfd-53b445bd5a97.jpg

2: Testimizi yapalım.

Monitör açıldı ve hemen ölü piksel testi yapmaya karar verdim. Testimi yaptım hiçbir sorun oluşmadı.

Ghosting testine geçtiğimizde ise sonuçların kötü olduğunu gördüm. Fakat hemen korkmayın monitör 60 Hz olarak geliyor. Şimdi 180 Hz olarak değiştirip testimizi bir daha yapalım.

Ghosting sonuçlarının tatmin edici olduğunu görebiliyoruz.

(Işık sızması testi için akşam olmasını bekliyorum.)

3: Beğendiğim ve beğenmediğim özellikler;

Beğendiklerim:
A: 3899TL olmasına rağmen 180 Hz olması.
B: Monitör ayağının şık olması.
C: Testlerde herhangi bir sorun çıkmaması.
D: Menüsünün sade olması.
E: Bu fiyatta hoparlörlü bir monitör olması.
F: Monitör sesinin gerçekten normal bir monitöre göre yüksek olması.

Beğenmediklerim:
A: Hareket imkanı kısıtlı sadece ileri arkaya hareketi var.
B: Parlaklığı kısmen düşük geldi.
C: Monitörün arka kasasının normal bir monitörün 1.5-1.75 katı olması.
D: DP kablosu ile gelmemesi.
E: Menu tuşlarının arkada olması.

Açıkçası incelemesi olmadan aldım ve bir kumar oynadım. Bu kumarın tuttuğunu hissediyorum. Bundan sonra bu fiyat bandında ASUS VP249QGR olan modeli önermeyeceğim. Daha fazla denememi istediğiniz şey var ise yazabilirsiniz ekleme yaparım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Bütçe çıkıyorsa bu daha güvenilir bir model. Acer'in incelemesi yok. AOC'un büyük ihtimalle görüntü kalitesi daha iyidir. Ancak biraz daha yavaştır.

Bütçe çıkıyorsa bu daha güvenilir bir model. Acer'in incelemesi yok. AOC'un büyük ihtimalle görüntü kalitesi daha iyidir. Ancak biraz daha yavaştır.
Hocam bir şey soracağım monitörümle alakalı,

Normalde sanal çözünürlüğü aktifleştirdiğimizde görüntü çamur oluyor diye biliyorum, ben bu monitörde yaptığımda ise görüntü tam tersi daha iyi oluyor. Sizce neyden kaynaklıdır?

Hocam bir şey soracağım monitörümle alakalı,

Normalde sanal çözünürlüğü aktifleştirdiğimizde görüntü çamur oluyor diye biliyorum, ben bu monitörde yaptığımda ise görüntü tam tersi daha iyi oluyor. Sizce neyden kaynaklıdır?
Sanal çözünürlüğün çamur yaptığinı kim söyledi size, öyle bir şey yok.

Sanal çözünürlük dediğiniz daha yüksek çözünürlükte görüntüyü üretip monitörün çözünürlüğüne düşürmesidir. Bu yüzden görüntü daha iyi olur. Ancak daha fazla güç gerektirir elbette. Yani FPS'inizi düşürür.
Not: Farkli sanal çözunürlük yolları da var.

Sanal çözünürlüğün çamur yaptığinı kim söyledi size, öyle bir şey yok.

Sanal çözünürlük dediğiniz daha yüksek çözünürlükte görüntüyü üretip monitörün çözünürlüğüne düşürmesidir. Bu yüzden görüntü daha iyi olur. Ancak daha fazla güç gerektirir elbette. Yani FPS'inizi düşürür.
Not: Farkli sanal çözunürlük yolları da var.
Eski monitörümde sanal çözünürlüğü açınca görüntü çamur oluyordu. Ondan yola çıkarak söyledim.

2 gün önce elime ulaştı. Şu ana kadar iyi bir izlenim verdi. Ghosting vs yok çıtır çerez monit. DP kablosu ile G-Sync destekleyen ekran kartınızda aktif edebiliyorsunuz. (GTX 1660 Super benimki)

Hocam bu satıcıdan mı aldınız.
Yoksa bu satıcıdan mı?

Hocam bu satıcıdan mı aldınız.
Yoksa bu satıcıdan mı?
İkisi de aynı satıcı hocam.

Geri
Yukarı