Açık lise hakkında tavsiye

Nagu

Hectopat
Merhaba bugün itibarıyla açık lise kaydımı yaptırdım. Şimdi sisteme girdim ve bu dersleri vermem zorunlu anladığım kadarıyla. Kredimi 145 olarak vermişler. Sanırım meslek lisesinden geçtiğimden dolayı meslek derslerim sayılmadı ve düşük bir kredi ile geçtim. Size danışmak istediğim konu ise ekstra ders seçmem gerekiyor mu? Veya seçmeli miyim? Şu anda YKS için hazırlanıyorum. Tavsiyenizi bekliyorum. @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE özellikle siz hocam sosyalde açık lise ile ilgili her konuda sizi görüyorum :D

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-09-19 160406.png
    Ekran görüntüsü 2022-09-19 160406.png
    41 KB · Görüntüleme: 50
170 kredi ile okulu bitirirsiniz edebiyatı geçmeniz zaten zorunlu ondan muaf olamıyorsunuz onun dışında bu zorunlu dersleri geçerseniz zaten yeterince krediniz olur ama seçmeli seçip yüksek not alırsanız obp yükselir üniversite puanınıza etki eder

Normalde 8 tane var
9.sınıfta Edebiyat 1-2
10.sınıfta Edebiyat 3-4
11.sınıfta Edebiyat 5-6
12.sınıfta Edebiyat 7-8
Sanırım 11 de edebiyattan geçmişsiniz o yüzden 5-6 yok ama 10.sınıfta kaldıysanız Edebiyat 3-4 gözüküyor vermeniz gerekiyor açık lisede edebiyatı

Normalde 8 tane var.
9.sınıfta edebiyat 1-2
10.sınıfta edebiyat 3-4
11.sınıfta edebiyat 5-6
12.sınıfta edebiyat 7-8
Sanırım 11 de edebiyattan geçmişsiniz o yüzden 5-6 yok ama 10.sınıfta kaldıysanız edebiyat 3-4 gözüküyor vermeniz gerekiyor açık lisede edebiyatı.

Öğretmen korona olmasına rağmen 10. sınıfta sözlü notunu verebildiği kadar düşük verip 49 ile bırakmıştı. 2 kere sınavına girecek zorunda olmam üzdü şimdi. Arkadaşlarım ve öğretmenler de sorumluluk yerine mezun olmak için gereken kredine ekleniyor demişlerdi 🥺

Geri
Yukarı