Açılışta HDD'den gelen tıkırtı sesi

Hurricane

Hectopat
Daha fazla  
Dün bulunduğum yerde şiddetli yağmur vardı ve ben de laptopa voltajdan dolayı zarar gelme ihtimaline karşın fişini çektim fakat çektikten birkaç dakika sonra kapandı. Bunun sebebinin zayıf pil durumundan dolayı olduğunu düşünüyorum. Zaten açılışta da "pil zayıf ve değiştirilmesi gerekiyor" diye bir uyarı veriyor. Her neyse laptopu fişe takıp tekrar açarken tıkırtı sesleri gelmeye başladı ve bir süre sonra gitti. Önce fandan geliyor sandım fakat biraz araştırdıktan sonra HDD'den geldiğini fark ettim. HD Tune adlı programla error scan yaptım bir sıkıntı çıkmadı. Ama health kısmında "end to end error detection" kırmızı renkteydi. Sorun ne olabilir? Olayın yağmurlu havayla ilgisi olabilir mi? HDD'yi değiştirmeli miyim? Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar. Şimdiden teşekkürler.

ScreenShot_20180325121402.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada sshd kullanıyorum.

Son düzenleme:
Okuma hızında anlık çakılmalar mevcut. Diğer değerler olması gerektiği gibi. Veri güvenliği açısından diskin SMART dataları zaten sağlam. Performans problemi yaşamadıkça diski değiştirmenize gerek yok.
Teşekkürler.

Discovery Elite cihazımdan Technopat Sosyal mobil uygulaması kullanılarak gönderildi.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı