HDD'den gelen tıkırtı sesi

Makaleler
4
Yer
Manisa/Salihli
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Önceki konumda bunun özeti var; Ryzen 5 1600 AF sistemde XMP açınca mavi ekran veriyor - Technopat Sosyal
Şimdiki sorunum şu. Format sonrası bu klik sesi 5 saniyede bir değil de 30 saniye-1 dakika bir yapıyor ve bu ses gelince görev yöneticisinden baktığımda disk kullanımı anlık olarak 80-90 değerlerine kadar çıkıp 0'a geri iniyor. Sebebi nedir sizce?
Ses:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Donanımda bir sıkıntı var demek ki, eski laptop HDD'sinden de böyle tıkır tıkır ses geliyordu. Ama 8-9 yıl geçti hala kendini kullandırtıyor. HDD sağlığını bir kontrol etmen fena olmaz.

Donanımda bir sıkıntı var demek ki, eski laptop HDD'sinden de böyle tıkır tıkır ses geliyordu. Ama 8-9 yıl geçti hala kendini kullandırtıyor. HDD sağlığını bir kontrol etmen fena olmaz.
Ettim hocam fotoğraflarını attım zaten gördüğünüz gibi yeşil hiçbir sıkıntı yok fakat buna rağmen yine bu sabah yeniden başlattığımda disk kontrol yaptı ve ardından tekrar çöktü. Şimdi A400 480GB SSD siparişi verdim bakalım onda sorun çıkacak mı

Geri
Yukarı