Aileniz dışında kimsenin kalmaması

Başa çıkmadım kabullendim, başka yapacağınız bir şey yok bence. Arkadaşım var ama çok talihsiz durumlar geldi başına, aramız bozuk değil ama olan durumları halletmesi gerekiyor. Benim de başka arkadaşım yok o yüzden pek yapacağınız bir şey yok.

Arkadaş edinmek lazım. Üniversiteler açılırsa ediniriz herhalde ama üniversite işini de tam istediğim gibi halledemedim hocam bakalım.

Yalnızlık mı?

Ekran Alıntısı.PNG

Edersin ya sıkıntı etme bu kadar. Benim iki üç arkadaşım var, yetiyor. Koskoca dünyada 2-3 kişi yok mu sence senlik? Elbet bulacaksın takma, bilgisayarın varsa bilgisayarda takıl kafa dağıt, sosyalleşme gruplarına falan girme :D. Kafa bir grup bulabilirsen çok güzel olur. Bulamazsan ki bu daha büyük bir ihtimal çünkü Discord veya diğer platformların grupları dipsiz kuyu. Dediğim gibi takmayın bulacaksınız.

Ya var öyle 2-3 kişi ama ekiyorlar beni nedense son zamanlarda. Hayır demek yerine mesajlarımı görmezden geliyorlar vs.

İleride ben vallahi bu direk.

İnsan sosyal bir hayvan, illa ki bir gürültüye bir gülümsemeye ihtiyaç duyuyor. Ama bu ihtiyacı karşılayayım derken başına daha büyük belalar alabiliyorsun, yersiz evlilikler veya hayırsız arkadaşlar gibi. O yüzden ilerlemeye devam et, elbet döngüyü kırdığın bir gün gelecek. Elinle kırıp zorla kendine bir ses bulmaya çalışırsan çok şeyini kaybedebilirsin, dikkatli olman lazım.

"Arkadaşlık, hassaslık ve incelik isteyen bir iştir; öyle kabalığa, özensizliğe, alaycılığa gelmez!"
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bana yalnız olmak daha iyi geliyor. Çok bir arkadaşım yok sadece mahalleden arkadaşlar. Onlarla da eskisi gibi konuşmuyoruz. Arada canım sıkılıyor bu durumdan ama genel olarak memnunum.

Ailenizden başka kimsenizin kalmadığını hissettiniz mi hiç? Hissettiyseniz nasıl başa çıktınız bununla? Bu ara çok koyuyor yalnızlık sadece sevgili değil arkadaş bazında da. Sürekli işte olduğumdan gidemedim çoğu yere(çok da çağıran olmadı zaten) boş günümde de çağıran olmuyor öyle girdik döngüye.

Öyle hissetmedim hiç.
Doğduğum günden beri öyle zaten :)
(dini kısmı katmadan konuşuyorum)

Yeni konular

Geri
Yukarı