Aileye düşük not nasıl açıklanır?

Güven vermiyor gibi gözükmüyosun direkt güven vermiyosun ne derlerse haklılar en önemli sorumlugugun ders calısmak ki 9.sınıf konuları cok kolay olmasına ragmen 20 gibi notlar komik PC'yi telefonu alırlar falan diyorsun ki bende olsa alırdım ders calıs baska caren yok.

9. sınıf konuları kolay falan değil hocam ben 11. sınıf öğrencisiyim, sayısalcıyım, ancak hala mantık ve kümeleri yapamıyorum, matematik ve fizik notlarım 89 ve 78, teşekkürler.

Demek ki hedefiniz var ve hatanızı anladınız, bence onlar size kızmadan bilgisayarınızı kaldırıp bir köşeye koyun ve sorarlarsa (muhtemelen soracaklar) derslerden geri kaldığınızı ve çalışmaya başlayacağınızı söyleyin. Böylece hem onlar sevinir hem sizde bilgisayardan uzak kalırsanız daha disiplinli olursunuz.

11 çok daha zor 9'dan. Örneğin 9. sınıf ortalamam 90 civarıydı 10'da 68, 11'de 55-60 civarı.
O senin hatan benim tüm sınıflarda daha da yükseldi. 11.sınıfta trigo-analitik geo-parabol-denklem-çember vardı yanlış hatırlamıyorsam. Analatik geo,parabol,denklem önceki sınıfları dinlediysen çok rahat halledilir. Çemberde full formül ezberliyorsun aşırı zor bir soru yok onu da herhalde ortaokulda görmüştünüz biz görmedik. Trigonometri de 12 deki kadar detaylı değil zorlansan yine de tek onda zorlanabilirsin. Sistemler zaten eğlenceli ondan çalışması da keyifli. Fizik yine önceki sınıfları dinlediysen rahat halledilir aynısı kimya için de geçerli. Karışık olmasına rağmen zor değil dedim çünkü önceki sınıfları çalıştıysan bir tık daha detaylısı gidip çalışmadıysan da sayılsal seçmezsin zaten.

Tabii geri kalanı yine size kalıyor bilgisayar yok diye direkt olarak çok disiplinli bir insan olmuyorsunuz.

Demek ki hedefiniz var ve hatanızı anladınız, bence onlar size kızmadan bilgisayarınızı kaldırıp bir köşeye koyun ve sorarlarsa (muhtemelen soracaklar) derslerden geri kaldığınızı ve çalışmaya başlayacağınızı söyleyin. Böylece hem onlar sevinir hem sizde bilgisayardan uzak kalırsanız daha disiplinli olursunuz.

Doğru söylüyorsunuz hocam bunun başka bir yolu yok anca bu şekilde hallederim.

O senin hatan benim tüm sınıflarda daha da yükseldi. 11.sınıfta trigo-analitik geo-parabol-denklem-çember vardı yanlış hatırlamıyorsam. Analatik geo, parabol, denklem önceki sınıfları dinlediysen çok rahat halledilir. Çemberde Full formül ezberliyorsun aşırı zor bir soru yok onu da herhalde ortaokulda görmüştünüz biz görmedik. Trigonometri de 12'deki kadar detaylı değil zorlansan yine de tek onda zorlanabilirsin. Sistemler zaten eğlenceli ondan çalışması da keyifli. Fizik yine önceki sınıfları dinlediysen rahat halledilir aynısı kimya için de geçerli. Karışık olmasına rağmen zor değil dedim çünkü önceki sınıfları çalıştıysan bir tık daha detaylısı gidip çalışmadıysan da sayılsal seçmezsin zaten.

Haklı yorum hocam.

9. sınıf konuları kolay falan değil hocam ben 11. sınıf öğrencisiyim, sayısalcıyım, ancak hala mantık ve kümeleri yapamıyorum, matematik ve fizik notlarım 89 ve 78, teşekkürler.
Koskoca 9.sınıf bir mantık ve kümeyle sınırlı zaten. Temelin varsa her şeyi halledersin ben temel olmadan hallettim. Mantığa zor demen zaten zaman aşırı mantıksız konu full ezberden ibaret. Yapamıyorsan yeteri kadar çalışmamışsın. 2 sayı 4 durum 5 tane de işaret var konuda: 1 ve 0, 1 ve 0 işarete göre durumları.

Mantık 5 10 dakikalık bir konu. Sadece gözde çok büyütülüyor.
Koskoca 9.sınıf bir mantık ve kümeyle sınırlı zaten. Temelin varsa her şeyi halledersin ben temel olmadan hallettim. Mantığa zor demen zaten zaman aşırı mantıksız konu full ezberden ibaret. Yapamıyorsan yeteri kadar çalışmamışsın. 2 sayı 4 durum 5 tane de işaret var konuda: 1 ve 0, 1 ve 0 işarete göre durumları.

Bir de o konu için tavsiyem çalışsan bile yapamıyorsan 12.sınıfta çalış. Hem beyin daha fazla gelişiyor hem de mantığa gelene kadar çok fazla soru çözüyorsun ayt'de bazı olan sebepleri anlıyorsun, olasılıkları vs. hesaplıyorsun her şey tam yerine oturuyor. 12.sınıfta çalışırken 9.sınıfa göre çok daha rahat halletmiştim. 15 dk'da 4-5 test çözüyordum hatırladığım kadarıyla.

Yeni konular

Geri
Yukarı