AirPods 2 vs AirPods Pro 2

emre293437

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. AirPods almaya karar verdim fakat hangi model alacağıma karar veremedim. AirPods 2; 3200 TL ----- AirPods Pro 2; 6100 TL aralarındaki fark bildiğim kadarıyla AirPods Pro'da gürültü engelleyici var AirPods 2'de yok, siz daha iyi bilirsiniz tabii fakat gözle görülür fark bu diye biliyorum. Yani demem o ki aradaki 3000 TL'lik fark var sizce F/P olarak hangisini almalıyım? 6100 ver AirPods Pro 2 al aradaki 3000 TL'lik makasa değer mi diyorsunuz? Yoksa gereksiz fiyat farkı var kasma bu kadar AirPods 2'yi 3200'e al geç mi diyorsunuz?

Kulağınızın yapısı önemli. AirPods Pro'lar kulak içine kadar girip dış dünya ile iletişimi çoğunlukla kesiyor. Ama normal AirPods serisi hemen kulağın ucunda durup dışarıdan gelen sese fazla bir etki yapmıyorlar. Eğer otobüs, metro gibi yerlerde sıklıkla kullanacaksanız AirPods Pro öneririm, hem aktif gürültü engelleme hem pasif engellemesi ile bayağı yardımcı olur.

Düzenleme: Söylemeyi unutmuşum AirPods Pro 2. Nesillerde IPX4 bulunmakta, su sıçramalarına karşı dayanıklılığı da bulunuyor demek oluyor.

Merhaba arkadaşlar. AirPods almaya karar verdim fakat hangi model alacağıma karar veremedim. AirPods 2; 3200 TL ----- AirPods Pro 2; 6100 TL aralarındaki fark bildiğim kadarıyla AirPods Pro'da gürültü engelleyici var AirPods 2'de yok, siz daha iyi bilirsiniz tabii fakat gözle görülür fark bu diye biliyorum. Yani demem o ki aradaki 3000 TL'lik fark var sizce F/P olarak hangisini almalıyım? 6100 ver AirPods Pro 2 al aradaki 3000 TL'lik makasa değer mi diyorsunuz? Yoksa gereksiz fiyat farkı var kasma bu kadar AirPods 2'yi 3200'e al geç mi diyorsunuz?

Tabii ki de AirPods Pro 2 almalısın. Almazsan pişman olursun.

Şu an AirPods Pro 2 kullanıyorum. İkisini de kullanmış biri olarak söylüyorum ki, AirPods Pro 2 ve diğeri arasında fersah fersah fark var. Olayı yalnızca ANC(Active Noise Cancelling) olarak değerlendirmek çok yanlış olacaktır. Bana göre AirPods 2'nin tek avantajı her bir kulaklığa çift tıklama ile bir komut verilebiliyor olması. Pro versiyonlardaki "sıkma" olayı beni pek memnun etmiyor. Diğer aklına gelebilecek her kulvarda Pro 2 bi' hayli ileride kalıyor. Özellikle ses kalitesi anlamında hakikaten çok başarılı eski nesile göre.

Ayrıca Pro modelde suya dayanıklılık durumu var. Çok fazla terleyen biri olarak yaklaşık 1 buçuk yıl sonunda AirPods 2. Nesil kulaklıklarda bataryada oksitlenme sorunu yaşamıştım. Sıvı teması dediler, ancak durum terleme ile alakalıydı. Pro versiyonda bunu yaşamazsın.
Eğer otobüs, metro gibi yerlerde sıklıkla kullanacaksanız AirPods Pro öneririm, hem aktif gürültü engelleme hem pasif engellemesi ile bayağı yardımcı olur.

Düzenleme: Söylemeyi unutmuşum AirPods Pro 2. Nesillerde IPX4 bulunmakta, su sıçramalarına karşı dayanıklılığı da bulunuyor demek oluyor.
Arkadaşa kulağın yapısı konusunda katılıyorum. Kimi insan bu silikonlardan rahatsızlık duyuyor, ancak kulaklığın normal şartlarda herhangi rahatsız edici bir yanı yok. Fakat Pro versiyonlarda bulunan Transparency modu ile kulağında kulaklık yokmuş gibi her şeyi duyabilirsin de, burada bir problem yok. Kimi zaman kulaklık olduğunu bile unutabilirsin.

Şu an AirPods Pro 2 kullanıyorum. İkisini de kullanmış biri olarak söylüyorum ki, AirPods Pro 2 ve diğeri arasında fersah fersah fark var. Olayı yalnızca ANC(active noise cancelling) olarak değerlendirmek çok yanlış olacaktır. Bana göre AirPods 2'nin tek avantajı her bir kulaklığa çift tıklama ile bir komut verilebiliyor olması. Pro versiyonlardaki "sıkma" olayı beni pek memnun etmiyor. Diğer aklına gelebilecek her kulvarda Pro 2 bi' hayli ileride kalıyor. Özellikle ses kalitesi anlamında hakikaten çok başarılı eski nesile göre.

Ayrıca Pro modelde suya dayanıklılık durumu var. Çok fazla terleyen biri olarak yaklaşık 1 buçuk yıl sonunda AirPods 2. nesil kulaklıklarda bataryada oksitlenme sorunu yaşamıştım. Sıvı teması dediler, ancak durum terleme ile alakalıydı. Pro versiyonda bunu yaşamazsın.

Arkadaşa kulağın yapısı konusunda katılıyorum. Kimi insan bu silikonlardan rahatsızlık duyuyor, ancak kulaklığın normal şartlarda herhangi rahatsız edici bir yanı yok. Fakat Pro versiyonlarda bulunan transparency modu ile kulağında kulaklık yokmuş gibi her şeyi duyabilirsin de, burada bir problem yok. Kimi zaman kulaklık olduğunu bile unutabilirsin.

Aradaki 3000₺ fiyat farkına değecek bir fark mı peki? Air pods 2'yi alırsam hemen şimdi alabiliyorum, lakin Pro 2'yi alacaksam biraz beklemem gerekecek 1 ay falan. Bu süre zarfında zam gelir mi bilmiyorum. Ne yapmalıyım

Aradaki 3000₺ fiyat farkına değecek bir fark mı peki? Air pods 2'yi alırsam hemen şimdi alabiliyorum, lakin Pro 2'yi alacaksam biraz beklemem gerekecek 1 ay falan. Bu süre zarfında zam gelir mi bilmiyorum. Ne yapmalıyım
Kesinlikle değer. Halihazırda kullanmadığın 1-2 eşyanı farklı pazar siteleri üzerinden satarak aradaki "olası" zam farkını tolere edebilirsin. Beklemene değecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı