Akko 3108 alınır mı?

XPG Summoner hakkında ne düşünüyorsunuz?
Kullanmadım o yüzden kullananlara sormak lazım, switchlerini vs. bilmiyorum. Fakat yazılımını çoğu kişi sevmiyordu diye hatırlıyorum. Hotswap depil galiba, bence hotswap bakın istediğiniz gibi değiştirirsiniz ileride. Ayrıca keycaplere çok takmayın Türkçe karakterli ışık geçiren keycapler satılıyor amazonda, ileride alabilirsiniz.

Kullanmadım o yüzden kullananlara sormak lazım, switchlerini vs. bilmiyorum. Fakat yazılımını çoğu kişi sevmiyordu diye hatırlıyorum. Hotswap depil galiba, bence hotswap bakın istediğiniz gibi değiştirirsiniz ileride. Ayrıca keycaplere çok takmayın Türkçe karakterli ışık geçiren keycapler satılıyor amazonda, ileride alabilirsiniz.
5 dakikadır arıyorum, bulamadım. Nasıl bulabilirim?

GK50'nin PCB'sini gördünüz mü peki? Ben gördüm ve açıkçası adamlar 0,50 USD'yi geç en ufak harcamayı bile yapmayıp hem dandik yeşil PCB'lerden koymuşlar hem de hotswap bile değil, direkt lehimli ve ileriye dönük asla değil. Maliyet konuşacaksak asıl sıkıntı MSI'da, çünkü ederinin çok üzerinde satıyorlar.

Knob'u büyütmüyorum ama şöyle söyleyeyim artık knob olmayan klavye almam, çok rahat çünkü. Bu kadar para veriyorsan ve 0,50 USD'lik knob koymuyorlarsa F/P kötü demektir.

Ayrıca dediğiniz Kailh Switch'lerin birebir aynı replikaları var 600-800 arasında (100 adet) ve vergiyle Max 1K oluyor. Ben de replika Switch kullanıyorum ve tek farkı içinde geldiği karton kutu, onun dışında malzeme aynı, Switch'teki actuator parçası aynı ve çalışması/ömrü de aynı.

Örgü kablo dediğim aviator bağlantılı olan sarmal örgü kablo bu arada, normal telefoncudan aldığımız USB C kablo değil, 10-15 dolar en ucuzları.

Yani sırf Switch var diye böyle bir ürün almak akıl karı değil, o zaman gidip barebone kit alsın akadaş ve istediği Switch'leri taksın. Kailh white Box'lardan çok daha güzel Switch'ler var daha ucuza, tercih meselesi elbette ama bence abartıyorsunuz. AK992 özellik olarak çok daha önde, ve Switch'leri dediğiniz Switch'lere çevirince bile fiyat anca 3K oluyor, MSI ile aynı fiyat.

Çok ilginç ithamlarınız var. Markaların genel platformları bile farklı. Konuyu yanlış noktadan ele alıyorsunuz. GK50 4-5 yıllık bir model. 4 yıl önce kaç kişi Custom klavyeyi Ajazz'ı vb. markaları biliyordu? GK50 PCB'sinin direkt lehimli olması bu durumda normal değil mi? 4 yıl öncesinde hot swap + knob + sarmal kablolu klavye TR serverinde satıldı biz mi görmedik? Orijinal Kailh 1800-2200 bandında siz replikasını 1000TL'ye sayıyorsunuz. MSI markasından maliyeti fiyatına klavyeyi satın almaya çalışıyorsunuz. MSI'ın maliyetine satmayacağını düşünmemiş olamazsınız. Tutturmuşsunuz bir kablo sanki telefon şarj edeceksiniz. AK992 TR garantisi nerede? Muhatap kim? Teknik servis hangi firma? Ucuzluk = risk.

Çok ilginç ithamlarınız var. Markaların genel platformları bile farklı. Konuyu yanlış noktadan ele alıyorsunuz. GK50 4-5 yıllık bir model. 4 yıl önce kaç kişi Custom klavyeyi Ajazz'ı vb. markaları biliyordu? GK50 PCB'sinin direkt lehimli olması bu durumda normal değil mi? 4 yıl öncesinde hot swap + knob + sarmal kablolu klavye TR serverinde satıldı biz mi görmedik? Orijinal Kailh 1800-2200 bandında siz replikasını 1000TL'ye sayıyorsunuz. MSI markasından maliyeti fiyatına klavyeyi satın almaya çalışıyorsunuz. MSI'ın maliyetine satmayacağını düşünmemiş olamazsınız. Tutturmuşsunuz bir kablo sanki telefon şarj edeceksiniz. AK992 TR garantisi nerede? Muhatap kim? Teknik servis hangi firma? Ucuzluk = risk.
Hocam, white switchler sesli olduğu için zaten GK50 alamam. Siz ilk yorumunuzda XPG Summoner önermiştiniz. XPG Summoner alınır mı sizce?

Asıl sizn dediğiniz saçma, gelmiş ama benim tavsiye ettiğim klavye eski o yüzden özellikleri kötü diyorsunuz, ee almasın o zaman akadaş daha kötü klavyeyi? Bir de 1000TL daha pahalı.

Ayrıca o klavyenin gerçekten maliyetinin 3000TL olduğunu süşünüyorsanız size bir şey demeyeceğim, okuyanlar kendi çıkarımlarını yapar zaten. Aşağıya 3000TL'ye üretilen PCB'yi bırakıyorum.
images (19).jpeg

Bana bir tane Ajazz klavyesinde sıkıntı yaşayan birini gösterin ben de tamam diyeyim, klavyede garanti mi arıyorsunuz? Zaten hotswap olması asıl garantisi, sorun varsa switch değiş devam et. PCB'yi 90 derece büküp kırmazsanız sıkıntı yaşamazsınız zaten, garantinin Türkiye'de bir anlamı yok, istediğiniz kadar garanti belgeniz olsun burada tüketici hep mağdur oluyor, firmalar ve yaptıkları iş belli.

Replika switchler ile orijinallerin farkı yok, üretilen fabrikasına kadar aynı. Paketlemesi tek fark, isterseniz gidip araştırabilirsiniz detaylı anlatmaya uğraşmayacağım ama zamanında replikası daha iyi diye orijinallerinin satılamadığı switchler oldu, bilginiz olsun. İki tane plastik enjeksiyon ile üretilen basit parçalarda orijinallik adına 1k fazla vermek isterseniz size kalmış elbette.

Kablo önemli çünkü zamanla yıpranıyor, aviator sarmal kablolar masada çok daha az yer kaplıyor ve daha güzel görünüyor, isterseniz telefon da şarj edebilirsiniz merak etmeyin. Ayrı almak isterseniz 400TL civarında.

5 senelik, lehimli, switch hariç özelliği bulunmayan, dandik PCB'li klavyeyi bu akadaşa neden 3000TL'ye satmaya çalışıyorsunuz?

Ben de zamanında 50TL'ye aldığım membran klavyeyi 5 sene kullandım ve üstüne litrelerce içecek ve su döküldü, ağır şeyler düştü, o zaman onu tavsiye edeyim, çok sağlam klavye diye... Siz sırf sağlam diye çok daha iyi alternatifleri olan ürünler yerine tutturmuş fiyatını hak etmeyen klavyeyi aldırmaya çalışıyorsunuz. Ayrıca dediğim gibi tek numarası olan switchleri de o kadar iyi değil, 1k verip daha iyi switchler alınabilir aradaki fiyat farkıyla.

Asıl sizn dediğiniz saçma, gelmiş ama benim tavsiye ettiğim klavye eski o yüzden özellikleri kötü diyorsunuz, ee almasın o zaman akadaş daha kötü klavyeyi? Bir de 1000TL daha pahalı.

Ayrıca o klavyenin gerçekten maliyetinin 3000TL olduğunu süşünüyorsanız size bir şey demeyeceğim, okuyanlar kendi çıkarımlarını yapar zaten. Aşağıya 3000TL'ye üretilen PCB'yi bırakıyorum.
Eki Görüntüle 2139055

Bana bir tane Ajazz klavyesinde sıkıntı yaşayan birini gösterin ben de tamam diyeyim, klavyede garanti mi arıyorsunuz? Zaten hotswap olması asıl garantisi, sorun varsa Switch değiş devam et. PCB'yi 90 derece büküp kırmazsanız sıkıntı yaşamazsınız zaten, garantinin Türkiye'de bir anlamı yok, istediğiniz kadar garanti belgeniz olsun burada tüketici hep mağdur oluyor, firmalar ve yaptıkları iş belli.

Replika Switch'ler ile orijinallerin farkı yok, üretilen fabrikasına kadar aynı. Paketlemesi tek fark, isterseniz gidip araştırabilirsiniz detaylı anlatmaya uğraşmayacağım ama zamanında replikası daha iyi diye orijinallerinin satılamadığı Switch'ler oldu, bilginiz olsun. İki tane plastik enjeksiyon ile üretilen basit parçalarda orijinallik adına 1K fazla vermek isterseniz size kalmış elbette.

Kablo önemli çünkü zamanla yıpranıyor, aviator sarmal kablolar masada çok daha az yer kaplıyor ve daha güzel görünüyor, isterseniz telefon da şarj edebilirsiniz merak etmeyin. Ayrı almak isterseniz 400TL civarında.

5 senelik, lehimli, Switch hariç özelliği bulunmayan, dandik PCB'li klavyeyi bu akadaşa neden 3000TL'ye satmaya çalışıyorsunuz?

Ben de zamanında 50TL'ye aldığım membran klavyeyi 5 sene kullandım ve üstüne litrelerce içecek ve su döküldü, ağır şeyler düştü, o zaman onu tavsiye edeyim, çok sağlam klavye diye... Siz sırf sağlam diye çok daha iyi alternatifleri olan ürünler yerine tutturmuş fiyatını hak etmeyen klavyeyi aldırmaya çalışıyorsunuz. Ayrıca dediğim gibi tek numarası olan Switch'leri de o kadar iyi değil, 1K verip daha iyi Switch'ler alınabilir aradaki fiyat farkıyla.

Fan değilim.
Satıcı hiç değilim.
Hakkını aramasını bilirsen mağdur olmazsın. ( elbette aramasına rağmen mağdur olanlar olmuştur.)

Low profile PCB'si paylaşmışsın 😄 neyse sen bildiğinden şaşma bende şaşmayacağım.

Geri
Yukarı