Akvaryum kasa ve mesh kasa arasındaki sıcaklık farkı ne kadar olur?

birkanoztrk

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Aklımda Zoko King ve Dark Maxima V20 var.
Zoko King aşırı şık görünüyor lakin type-c yuvası olması, hava akışının daha iyi olması gibi sebeplerden Maxima V20'ye de yöneliyorum.

Sorum şu ki Zoko king ve maxima v20 arasında ne kadar sıcaklık farkı olur dostlar, 10 derece civarı mı?
İşlemci: Ryzen 5 5600, ekran kartı RX 6800 XT tabanlı bir sistem olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zoko alırsanız burada inceleyin. Çünkü en ucuz kasaları üretiyorlar. Uzaktan güzel görünüyor. Acaba malzemesi nasıl merak ediyorum ben de

Önceki kasamın önü kapalıyken sıcaklık problemi yaşadığımdan ötürü mesh panele çevirmiştim. Ekran kartı ve işlemcide 10-15 derecelik düşüş oluşmuştu.
IMG_20220908_134838.jpg
Screenshot_2024-03-28-10-57-09-493_org.videolan.vlc.jpg

Geçen aylarda aldığım cam panel kasada ise sıcaklıklar yükte 65-75 derece arasında. Yazın biraz daha artacak muhtemelen.
IMG_20240328_110400.jpg

Hava sirkülasyonu için mesh kasa; görüntü için cam panel kasa.

Uzun süredir Maxima V20 kullanıyorum ve kasayı değiştirmek aklımın ucundan bile geçmedi. Kasanın mesh olması, genişlik bakımından gayet yeterli olması ve kablolama için bir çok bölmesi olması zaten kasayı almama yetmişti. Maxima V20 kesinlikle önerdiğim bir kasadır, belki akvaryum kasalar daha estetik duruyor olabilir ancak işlevsellik bakımından kesinlikle tercih edilmemesi gereken kasa türleridir.

Zoko King kasa alan kişiler facebook gruplardan genelde memnuniyetlerini paylaşıyorlar ve Zoko King in youtubedeki videoda kasanın üzerine çıkıyorlar kasanın sac kalınlığı 1,20mm miş Türkiye de 1,20mm sac kullanan çok nadir kasa modeli var (Markalı kasalar hariç CoolerMaster, Corsair, Lian-Li, Phanteks, Thermaltake, Cougar vb)

Zoko alırsanız burada inceleyin. Çünkü en ucuz kasaları üretiyorlar. Uzaktan güzel görünüyor. Acaba malzemesi nasıl merak ediyorum ben de
inceleme videosu :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı