Alienware 15 FPS Sorunu

Daha fazla  
Oyunlarda ekran kartım tam anlamıyla kendini kullanamıyor. Laptopu ilk aldığımda her şey normaldi ama şimdi yüksek ayarlarda 150 FPS aldığım CS:GO'da en düşük ayarlarda 30 FPS'i geçemiyor. GPU kullanımı %20'lerde dahili ekran kartının da aynı yüzdelerde.

Sanmıyorum bundan kaynaklanıcağını ama laptop şarj olmuyor, pil bozuk sürekli prize takılı.

csgo_2017_06_06_23_29_15_873.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunlarda ekran kartım tam anlamıyla kendini kullanamıyor. Laptopu ilk aldığımda her şey normaldi ama şimdi yüksek ayarlarda 150 FPS aldığım CS:GO'da en düşük ayarlarda 30 FPS'i geçemiyor. GPU kullanımı %20'lerde dahili ekran kartının da aynı yüzdelerde.

Sanmıyorum bundan kaynaklanıcağını ama laptop şarj olmuyor, pil bozuk sürekli prize takılı.

Eki Görüntüle 239393

Ben de aynı olayı yaşamıştım. Sürekli prizde olunca çabuk ısınıyor. Bu da FPS düşüşü yaşatır. Laptop için soğutucu almalısın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Pili bozulduğuna göre sistem tahmini 2 seneden eskidir. Ayrıca hiç bakım da yapılmamıştır. Servise gönderip termal macun değişikliği ve fan temizliği talep edin.

Pili bozulduğuna göre sistem tahmini 2 seneden eskidir. Ayrıca hiç bakım da yapılmamıştır. Servise gönderip termal macun değişikliği ve fan temizliği talep edin.
Bilgisayarı alalı 1 sene 3 ay oldu .
Pili çıkartıp deneyin, bir de o zaman bakın sonuçlara. Ama ömrünü tamamlamış olabilir bilgisayarınız.
Denedim ama olmadı.

Pil ömrünü tamamlamış olsa bile sürekli güç kaynağına takılı duruyor bence tam güç alması lazım başka çözüm önerisi olan var mı ?

Arka planda çalışan uygulamalar olabilir mi? Crackli yazılım kurulu mu cihazınızda yada kapatmaya üşendiğiniz şeyler var mı? Sistemi darboğaz yapan bir şey olduğunu düşünüyorum kontrol etmekte fayda var çünkü başıma geldi daha önce.

Arka planda çalışan uygulamalar olabilir mi? Crackli yazılım kurulu mu cihazınızda yada kapatmaya üşendiğiniz şeyler var mı? Sistemi darboğaz yapan bir şey olduğunu düşünüyorum kontrol etmekte fayda var çünkü başıma geldi daha önce.
Sanmıyorum görev yöneticisinden gereksiz ne varsa kapatıyorum belki Windows defender sıkıntı yapıyodur

Bir tahminim daha var. Ayarları yükseltin. Çözünürlüğü değiştirin.
Oyunlarda hangi ayara alırsam alıyım fps aynı CS:GO da en yüksekte de 20 30 arası en düşükte de kullanamıyor ekran kartını

Sanmıyorum görev yöneticisinden gereksiz ne varsa kapatıyorum belki Windows defender sıkıntı yapıyodur

Oyunlarda hangi ayara alırsam alıyım fps aynı CS:GO da en yüksekte de 20 30 arası en düşükte de kullanamıyor ekran kartını
Ekran kartının arızalı olma ihtimali var o zaman. Ya da bir sebepten entegre ekran kartına geçiyor kullanıyor olabilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı