AliExpress uzun mesafeli nakliyat merkezine vardı anlamı nedir?

288807

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Ekran görüntüsü 2023-05-09 115132.png

AliExpress üzerinden sipariş verdiğim üründe böyle bir açıklama yazıyor, forum içinde de bununla ilgili konu açılmış ancak herkes farklı bir şey yazmış. Bunun anlamı gümrüğü geçti demek mi?
Ek olarak herhangi bir SMS ile bilgilendirme de almadım. Bu kadar kısa sürede Türkiye'ye gelip sonrasında sistemin bu kadar yavaş ilerlemesi çok üzücü maalesef.

Gümrüğü geçti demek değil, süreç aşağıdaki gibi işliyor. Yani gümrüğe daha yeni geliyor.
1683622869305.png

SMS Bilgilendirmesi sadece PTT kargoyu teslim aldığında geliyor bu arada.

Desenize hocam daha çok yolu var :(
Sizce belirtilen teslimat tarihini bulur mu gelmesi?
Benim gümrüğe girip elime teslim edilmesi 3-4 günü buldu hocam. Kısa sürede gelir, belirtilen teslimat tarihi mayıs sonu diye biliyorum çünkü 1 ay tanımlanıyor sistemsel olarak orada ama erken geliyor yani. Ayrıca bende hafta sonu + 1 mayıs tatiline denk geldiği için geç başlamıştı gümrük. Şanslıysan 1-2 günde gümrük biter.

Benim gümrüğe girip elime teslim edilmesi 3-4 günü buldu hocam. Kısa sürede gelir, belirtilen teslimat tarihi mayıs sonu diye biliyorum çünkü 1 ay tanımlanıyor sistemsel olarak orada ama erken geliyor yani. Ayrıca bende hafta sonu + 1 mayıs tatiline denk geldiği için geç başlamıştı gümrük. Şanslıysan 1-2 günde gümrük biter.
Umuyorum ki seçime kadar gümrük işleri halledilir,
Kargo işinde problem yok ama gümrük muayenesi seçime kadar bitmezse işler çok aksayabilir süre anlamında.

4DB0C6C7-76C3-4725-9075-288CC379126A.png

Benim de durum aynı. X79 anakart almıştım. Ayrıca aldığım işlemci 1 günde gümrükten geçip kargoya verildi bugün dağıtımda. Ama sadece 4 gün sonra sipariş verdiğim anakart hala uzun merkezli nakliyat merkezinde bekliyor. Şaka gibi.

Eki Görüntüle 1772558
Benim de durum aynı. X79 anakart almıştım. Ayrıca aldığım işlemci 1 günde gümrükten geçip kargoya verildi bugün dağıtımda. Ama sadece 4 gün sonra sipariş verdiğim anakart hala uzun merkezli nakliyat merkezinde bekliyor. Şaka gibi.
Bazen böyle değişik şeyler olabiliyor. Önce verdiğim sipariş sonra gelebiliyor, ya da aynı zamanda verdiğim siparişlerden birisi 1 hafta sonra geliyor. Cidden şaka gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı