AliExpress "uzun mesafeli taşıyıcı ofisine ulaştı" ne demek?

maraushi

Hectopat
Makaleler
18
En son Çin'den yola çıktı sonra bu durumda Türkiye'ye varmış mıdır gümrükten ne zaman geçer tahmini?
15 Nisan'da sipariş verdim.

Screenshot_20240422_161602_AliExpress.png

Ürün Türkiye'de değil, Çin'den çıkmak üzere. Çin gümrüğünden çıkış yapmış ama Türkiye'ye doğru yola çıkmak üzere.

Çin gümrüğünden çıkmış ve yol çıkış ülkesinden ayrıldı yazıyor.

Hocam çıkmış ya da çıkmak üzere, muhtemelen Hong Kong'da bir yerlerde uluslararası uçuş yapacağı yere ulaşmış durumda. Çin'den kalkar kalkmaz Türkiye'ye gelmiyor arada bir nokta daha var. Bu yüzden bu şekilde görünüyor. Şu anda muhtemelen uçakta Türkiye'ye doğru (veya arada başka bir durak varsa) yola çıkmıştır.

2-3 gün içerisinde Türkiye'ye giriş yaptığı mesajını alırsınız diye tahmin ediyorum. 4-5 gün içinde elinizde olabilir yaşadığınız şehre göre.

Hocam Türkiye de PTT mi getiriyor sadece yoksa başka şirketler de getiriyor mu?
Ben adresi yanlış yazmışım da arayıp söyleyecektim Türkiye'ye geldiği zaman.
Sinotrans aracılığıyla ithalat sağlanıyor, PTT ise gümrükten geçince kargolamayı yapıyor.
Sinotrans telefonlarını açmıyor.

Sinotrans aracılığıyla ithalat sağlanıyor, PTT ise gümrükten geçince kargolamayı yapıyor.
Sinotrans telefonlarını açmıyor.

Yani PTT adrese getiriyor diyorsunuz yanlış anlamadıysam ama sinotrans nedir bir bilgim yok.
Hocam bir sorum daha var adresi doğru yazdım ama il ve ilçeyi seçmemişim otomatik en başta Adana aladağ olduğu için onu seçmiş 😁 PTT'yi arayıp söylesem adresi değiştirip getirirler mi? Türkiye'ye geldiğini ve PTT şubesinde olduğunu nasıl anlarım?

Yani PTT adrese getiriyor diyorsunuz yanlış anlamadıysam ama sinotrans nedir bir bilgim yok.
Hocam bir sorum daha var adresi doğru yazdım ama il ve ilçeyi seçmemişim otomatik en başta Adana aladağ olduğu için onu seçmiş 😁 PTT'yi arayıp söylesem adresi değiştirip getirirler mi? Türkiye'ye geldiğini ve PTT şubesinde olduğunu nasıl anlarım?
Aliexpress uygulamasından takip edebilirsin yerini.
Evet ptt ararsan yardımcı olurlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı