AliExpress'ten alınan ürün 1 haftadır uzun mesafeli nakliyat merkezinde

Brave_Bilbo17

Kilopat
Daha fazla  
Selam. AliExpress'ten aldığım ürün 1 haftadır uzun süreli nakliyat merkezinde. Daha önceki siparişlerimde hiç bu kadar uzun süre bu süreçte kalmamıştı. Foruma baktığımda da son zamanlarda uzun mesafeli nakliyat merkezi ile ilgili birkaç konu daha açılmış. Genel bir yavaşlık mı var yoksa süreç böyle mi işliyor?

Bende de ilk kez yavaş sürdü, yoğunluk var diyebiliriz. Süreç böyle işlemiyor normalde. Maksimum 3-4 gün dururdu gümrükte. 5 gün sonra PTT aldı benim kargomu fakat pazar çalışmadıkları için pazartesi teslim edecekler.

Benimde bugün 8. gün. 02/04/2023 de geldi uzun mesafeli nakliyat merkezine. Her gün bugün kargoya verilir herhalde diyerek bakıyorum sisteme ama henüz kontrol dahi edilmedi muhtemelen. Daha önce ki siparişlerimin hiç birisi bu kadar kalmamıştı bu aşamada.

Merhaba arkadaşlar,

AliExpress yeni yıl kampanyası kapsamına %70'e varan indirimler yapmıştı. Bu indirimlere bağlı olarak yoğun bir sipariş patlaması olduğunu tahmin ediyorum. Daha önce aldığım ürünler 8-10 gün arasında teslim edilmişti. Ürünleriniz takip aşamasında "uzun mesafeli nakliyat merkezine vardı" şeklinde ise "arrived at linehaul Office" yani ürünleriniz şu an Türk topraklarında ancak gümrük işlemlerine başlamamış demektir. Bekleme süreniz yoğunluğa bağlı olarak 20 gün de sürebilir 2 gün de de gümrük işlemlerine başlayabilir.

Ek bilgi;
gümrükte takılan bir ürün ise veya gümrük vergisi ödenecek bir ürün ise tarafınıza mail veya bilgilendirme SMS gelecektir.

bazı durumlarda AliExpress tarafında ürünü alırken veri dahil satın almış olsanız ödenen fiyat gerçeği yansıtmamaktadır diye sizden kanır istenebilir.

Özelikle ayakkabı ve tekstil ürünleri kanserojen madde tehlikesi içeren ürünler yoğun şekilde gümrükte sorun olarak bekletilmekte.

ürünü teslim edilen / gümrükte takılan veya gümrükten kargoya verilen arkadaşların cevap yazmasını bekliyorum.

Benimde bugün 8. gün. 02/04/2023 de geldi uzun mesafeli nakliyat merkezine. Her gün bugün kargoya verilir herhalde diyerek bakıyorum sisteme ama henüz kontrol dahi edilmedi muhtemelen. Daha önce ki siparişlerimin hiç birisi bu kadar kalmamıştı bu aşamada.
Şuan kargonuz hangi aşamada her hangibi bir hareket adımı oldu mu?

🎯Formda bir çok kişi için 2-3 Nisan'da teslim edilen ürünlerin henüz gümrük sunuma geçmediği yorumu alıyorum. Beklemede kalınmasını öneriyorum, Daha önce hiç bu kadar uzun bekleme yaşamamıştım.
⚡Her ay düzenli olarak ürün (10-15€) alış verişi yapıyorum. En uzun teslimat 14 gündü. Bana ortalama 8-10 gün arasında ürünler teslim edildi.

Yeni konular

Geri
Yukarı