[Alındı] Ryzen 7 1700 Sistemin Test Sonuçları

CPU: Ryzen 7 1700
GPU: MSI 1070 8GB OC
RAM: Corsair LED 3200, 8x2
PSU: Corsair VS650 +80
Anakart: MSI Tomahawk B350 3200MHz O.C
SSD: Samsung Evo 850 250GB
HDD: Toshiba 1 TB
Kasa: Corsair Alpha Black-Red
Monitör: Asus VX24A 2k çözünürlük

Bu konuda yukarıdaki sistemin oyunlardaki FPS değerlerini sizlerle paylaşmak istiyorum, böyle bir sistem almak isteyen arkadaşlara da yardımcı olacağını düşünüyorum. Test edilmesini istediğiniz oyunları veya benchmarkları konunun altında belirtebilirsiniz, elimden geldiği kadar denemeye çalışacağım.

@JohnMacTavish @Jira @Neko @Pantheon @FantastikTürk @s_effa @Barışçıl @Sociologist

Her oyun için 2k ve 1080 çözünürlükte, MSI Afterburner açık halde 2 adet fotoğraf paylaşacağım.

Öncelikle sistemin Benchmark değerlerini paylaşıyorum;
Ekran Alıntısı.PNG

İlk oyunumuz Watch Dogs 2;

Test 1: (2k Çözünürlük bütün ayarlar Ultra) (Ortalama FPS 45-62, Sıcaklık değerleri yaklaşık 70 derece)

Adsız.jpg
wathdogs.jpg

(1080 değerleri akşama yüklüyorum)

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Herkese iyi forumlar dilerim. Sistemin güzel hayırlı uğurlu olsun. Ben de 1 hafta önce bu sisteme benzer bir sistem topladım. Ufak tefek farklar var. Anakartım Asus Prime B350 Plus , ramlerim Corsair Vengeance 3000 MHz ve aldıktan sonra öğrendim ki bu anakart bu ramleri 3000 MHz'de desteklemiyormuş. Şu an ramleri 2133 MHz kullanıyorum. Anakartın bios güncellemesiyle ilgili bilgim yok ve nasıl güncelleyeceğimi bilmiyorum. Yardımcı olabilecek var mı?

Merhabalar. Herkese iyi forumlar dilerim. Sistemin güzel hayırlı uğurlu olsun. Ben de 1 hafta önce bu sisteme benzer bir sistem topladım. Ufak tefek farklar var. Anakartım Asus Prime B350 Plus , ramlerim Corsair Vengeance 3000 MHz ve aldıktan sonra öğrendim ki bu anakart bu ramleri 3000 MHz'de desteklemiyormuş. Şu an ramleri 2133 MHz kullanıyorum. Anakartın bios güncellemesiyle ilgili bilgim yok ve nasıl güncelleyeceğimi bilmiyorum. Yardımcı olabilecek var mı?

Ramleri iade edip anakartın desteklediği bir ram alabilirsin. Yoksa yazık olur, sistemden tam verim alamazsın. Bende GSkill Flare X var 3200Mhz olarak sorunsuz kullanıyorum.

PRIME B350-PLUS | Motherboards | ASUS Global
PRIME B350-PLUS | Motherboards | ASUS Global
Kullanım klavuzundaki 23. sayfada görselleriyle nasıl yapıldığını gösteriyor.

BIOS güncellemesi için anakartın sitesinden en son sürüm BIOS'u indirip USB belleğe atıyorsun. PC açılırken BIOS'a girip EZ Flash bölümünden USB'ye yüklediğin dosyayı seçip update diyorsun.

Yardımın için çok teşekkür ederim. Vatan Bilgisayar iade koşullarına baktım ve iade koşulları malesef beni kapsamıyor. Mecburen anakartın bios güncellemesini bekleyeceğim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı