Almadığım üründen dava

DenizHanDemircan

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, direkt konuya gireceğim. Ben kilolu birisiyim ve babam zayıflamam için internette ilaç sipariş etmiş bana. Söylediğinde ben de siteye baktım ve ilaçların hem zararlı hem de satan kişilerin dolandırıcı olacağından dolayı babama almamasını söyledim. Babam çoktan sipariş etmiş ama kapıda ödeme Allah'tan. Neyse, kargo geldi. Biz de almayacağımızı, iade etmek istediğimizi söyledik. Kargo geri gitti, kargo gittikten sonra babamı aradıkları numarayı aradık ama başka birisi çıktı ve öyle bir yer olmadıklarını söyledi. Arada 1 gün falan geçti, adamlar aradı. Neden almadığımızı söylediler. Biz de ürünü istemediğimizi, ürünün güvenilir olmadığını ve iade etmek istediğimizi söyledik. Peşinden adam biraz sert bir şekilde böyle bir şey yapamazsınız, dava açacağız, mahkemede görüşür dedi. Biz de pek sallamadık ve telefonu kapattık.

Bu olay geçen yaz gibi bir zamanda olmuştu ve bugün babamı aradılar. Ya ürünü alırsınız ya da dosya masrafı 1100 TL ödersiniz dediler. Babamın arkadaşının oğlu konuşmaya çalıştı, işte kendisi avukatmış, uzlaşmaya falan çalışıyorlarmış. Kendilerini *eczacıbaşı* olarak tanıttılar, büyük bir firmayız, böyle bir şey yapamazsınız demişler. Bunun üzerine babam hemen annemi aradı ve durumu anlattı, annem de hemen kocası polis olan arkadaşını aradı, olayı anlattı. Böyle bir şey yapamazlar, dolandırıcı bunlar. Polise şikayette bulunun dedi. Ben şimdi ne yapayım?

Ha bu arada demeyi unuttuğum bir şey var. Adamlar kargo 2 defa geldi diyor ama kargo 1 defa geldi. İade başlatmadınız diyor ama sitelerinde sepet bölümü falan da yok. Numaranı yazıyorsun, onlar seni arayıp siparişi veriyorsun. O şekildeymiş. Biz sözlü şekilde telefonda istemediğimizi ve iade etmek istediğimizi söyledik. Kargoyla da iade olarak gönderdik.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı