Altyapımda fiber kullanabilir miyim?

Ben başvuru yaptım. Bana adresiniz desteklemiyor diyip geçiştirmişlerdi. Siz nasıl getirdiniz?
15-20 yıllık binaların olduğu mahalleden söz ediyorsanız emin değilim. Bahsettiğim mahalle babaannemin binasının olduğu mahalle. Bir ara sorgulayayım buraların altyapısı ne diye. Baktım, SOL fiber gözüküyor. Ama TT kullanan firmalar ADSL/VDSL gösteriyor. Ev sakinlerine haber vermediler sanırım. Yönetici iznini alarak çektiler sanırım.

Kesinlikle Superonline daha iyi. Ben başvuru yaptım. Bana adresiniz desteklemiyor deyip geçiştirmişlerdi. Siz nasıl getirdiniz?

Hocam GigaFiber konusunda en çok yarayı alan benim. 700-800 m ilerimde var ama bizim burada yok :(

Arkadaşım bursada oturuyor aile apartmanı. Hepsi TurkNet'li yıllardır. Yıllardır GigaFiber beklemişler ama yakın mahallesine GigaFiber gelmiş bunlara gelmemiş. Belki TurkNet bile kullanmayanlar tabii hemen geçerler böyle bir hizmete 400 TL vererek. Yıllardır TurkNet'li olupta DSL hizmetine 400 TL ödeyenler de bu GigaFiber'in hizmetini finanse etmeye devam eder balkonlarindan GigaFiber altyapısı olan mahalleyi seyreder.

Neye göre geliyor bu GigaFiber? Burada bir haksızlık yok mu? TT'nin elinden kurtulmak için tek umudumuz TurkNet ama onlar da bunu yapıyor.

15-20 yıllık binaların olduğu mahalleden söz ediyorsanız emin değilim. Bahsettiğim mahalle babaannemin binasının olduğu mahalle. Bir ara sorgulayayım buraların altyapısı ne diye. Baktım, SOL fiber gözüküyor. Ama TT kullanan firmalar ADSL/VDSL gösteriyor. Ev sakinlerine haber vermediler sanırım. Yönetici iznini alarak çektiler sanırım.

Anladım, teşekkür ederim.

Arkadaşım bursada oturuyor aile apartmanı. Hepsi TurkNet'li yıllardır. Yıllardır GigaFiber beklemişler ama yakın mahallesine GigaFiber gelmiş bunlara gelmemiş. Belki TurkNet bile kullanmayanlar tabii hemen geçerler böyle bir hizmete 400 TL vererek. Yıllardır TurkNet'li olupta DSL hizmetine 400 TL ödeyenler de bu GigaFiber'in hizmetini finanse etmeye devam eder balkonlarindan GigaFiber altyapısı olan mahalleyi seyreder.

Neye göre geliyor bu GigaFiber? Burada bir haksızlık yok mu? TT'nin elinden kurtulmak için tek umudumuz TurkNet ama onlar da bunu yapıyor.

Yakında YouTuber tarzı birisi yoksa gelmesi zor hocam. Gelmesinde ise: Talep, yoğunluk vb. şeylere bakıyorlarmış.

Kesinlikle Superonline daha iyi. Ben başvuru yaptım. Bana adresiniz desteklemiyor deyip geçiştirmişlerdi. Siz nasıl getirdiniz?
Kendi binama nasıl geldiğini bilmiyorum. O zamanlar internetin ne olduğunu bile bilmeyecek kadar küçüktüm, ayrıca pandemi zamanına kadar internet çektirmedik biz. Babaannemin binasında ise muhtemelen yaşlılar çoğunlukta ve yönetici de yaşlı olduğundan ekipler geldiğinde yönetici çok umursamadan yapmalarına izin vermiştir diye tahmin ediyorum. Hiçbir bina sakininin haberi yok çünkü, halam (babaannemin evinde yaşıyor) haberim yok dedi.

Anladım, teşekkür ederim.

Yakında YouTuber tarzı birisi yoksa gelmesi zor hocam. Gelmesinde ise: Talep, yoğunluk vb. şeylere bakıyorlarmış.

Bize daha fiber gelmiyor ki GigaFiber gelsin. Diyorum ya yan binada var bizde yok. Tamamen binadaki çoğunluğun baş tutması lazım ya da TT'nin keyfine kalmışız. Biz anca yaşlanınca gelir o zaman da hayattaki kaygılarımız farklı olur 😥

VDSL hocam. Türk Telekom'dan sorgulama yapınca fibernet gösteriyor bu fiber değil herhalde o zaman. Yan binada GPON altyapı var. Yani fiber kullanabilmem için illa o GPON altyapı lazım değil mi? Bunu da anca TT getirmek isterse getirir.

TurkNet'e talep oluşturun onlar çoğu yere GigaFiber altyapı getiriyorlar.

Geri
Yukarı