Amazon depo çalışma ortamı nasıldır?

@Ozsoyahmet47 merhaba, hala çalışıyor musunuz? Ben de tıbbi işlemler için randevu aldım. Fazla mesai ne sıklıkla oluyor? Nereden gidiyorsunuz?

Merhaba neden ayrıldınız?

Merhaba,

• Çalışma şartları: Benim çalıştığım departman çok sesli bir yer. Bir zaman sonra çok baş ağrıtıyor ve sürekli ağır kutular vs. kaldırıp indirmek yorucu oluyor ve sağlık açısından sakıncalı bence.

• Uzak bir konumda bulunması.

• Verilen maaşın böyle bir yer ve şirket için yetersiz olması ve maaş kesim günü ayın 12. günü olduğu için eksik maaş yatması. Ben 1 ay çalışmadım ama bununla ilgili çok şikayet oluyordu çalışanlardan.

• Ben işe girmeden önce bazı fırsatlara aldanarak girdim. Bunlardan birisi çalışan indirimi kesinlikle büyük bir aldatmaca. Yıllık 100 dolar ama tek seferde kullanılamıyor, sadece %10'u kullanılabiliyor. Tamamı sadece yüksek ücretli ürünlerde kullanılabiliyor, böyle olunca da pek bir anlamı kalmıyor.

• Depoya telefon ile girilemiyor.

• Güvenlik düzeyi çok abartılı, çalışana güven sıfır. Bununla ilgili detayları yazmak ne kadar doğru olur bilmediğimden yazmıyorum.

• Vardiya sistemi çok sıkıntılı bana göre, özellikle gece vardiyası.

Ve bunun gibi birkaç dezavantaj yüzünden ayrıldım.

Cevap için teşekkürler. Göreviniz depo operatörüydü sanırım.

Merhaba,

• Verilen maaşın böyle bir yer ve şirket için yetersiz olması ve maaş kesim günü ayın 12. günü olduğu için eksik maaş yatması. Ben 1 ay çalışmadım ama bununla ilgili çok şikayet oluyordu çalışanlardan.

• Ben işe girmeden önce bazı fırsatlara aldanarak girdim. Bunlardan birisi çalışan indirimi kesinlikle büyük bir aldatmaca. Yıllık 100 dolar ama tek seferde kullanılamıyor, sadece %10'u kullanılabiliyor. Tamamı sadece yüksek ücretli ürünlerde kullanılabiliyor, böyle olunca da pek bir anlamı kalmıyor.
  • Acaba ne kadar maaş aldığınızı yazabilir misiniz? İş ilanında 225 saat çalışma karşılığı olarak saatlik 113 TL yazıyordu. Buna ek olarak 1300 Lira civarında da bir prim mevcutmuş sanırım. Aldığınız maaş bu şekilde miydi?
  • Çalışan indirimini daha detaylı şekilde açıklayabilir misiniz? Nerelerde geçiyor? Nasıl bir sistem var?
  • Bunların dışında özel sağlık sigortası hakkında bildiklerinizi iletebilir misiniz?

Sanırım 7.5 saat molasız indir kaldır olayı mevcut. Telefon yasak olması da ayrı bir garip. İnsanların iletişimde olmasını kısıtlanamaz tabi telefon ile ilgilenip işi aksatıyorlarsa ayrıca uyarıda bulunulur Ya da işten çıkartılır ama acil bir çağrı gelse ne olacak?

• Acaba ne kadar maaş aldığınızı yazabilir misiniz? İş ilanında 225 saat çalışma karşılığı olarak saatlik 113 TL yazıyordu. Buna ek olarak 1300 lira civarında da bir prim mevcutmuş sanırım. Aldığınız maaş bu şekilde miydi?
  • Çalışan indirimini daha detaylı şekilde açıklayabilir misiniz? Nerelerde geçiyor? Nasıl bir sistem var?
  • Bunların dışında özel sağlık sigortası hakkında bildiklerinizi iletebilir misiniz?

• 26 şubat'ta başlamıştım. O günden şubat'ın sonuna kadar 2780 TL ödediler. Daha sonra ben 18 Mart'ta çıkmıştım. Ayın son günü 11337 TL yatırmışlar. İşe girdiğim an 14 gün izin aktif ediliyormuş galiba, onun ücretini ödememişler. Hesabını yapmadım ama bana öyle geldi.

• Çalışan indirimi satıcısı Amazon TR olan ürünlerde geçiyor. Amazon hesabını bağlıyorsun, promosyon bakiyesi olarak otomatik kullanılıyor, sepette gözüküyor.

• Allianz sigorta ile çalışıyorlar. Detayları tam hatırlamıyorum, o yüzden bir şey diyemeyeceğim. Ama kapsamlı sigortaydı galiba. İlgimi çektiği için tek hatırladığım diş bakım paketi vardı ücretsiz. Bir de check-up vardı galiba. Onun dışında ücretleri falan hatırlamıyorum.

Sanırım 7.5 saat molasız indir kaldır olayı mevcut. Telefon yasak olması da ayrı bir garip. İnsanların iletişimde olmasını kısıtlanamaz tabii telefon ile ilgilenip işi aksatıyorlarsa ayrıca uyarıda bulunulur ya da işten çıkartılır ama acil bir çağrı gelse ne olacak?

1 saat mola var, 20 dakika ve 40 dakika olmak üzere 2 mola olarak kullanılıyor. Telefon olayında ise benimle başlayan birisi bir sıkıntı yaşamıştı. Eşinin babası pıhtı atması sonucu hastaneye kaldırılmış, ve bunu 1 saat 30 dakika sonra öğrenmiş. Bu olaydan sonra zaten direkt işten ayrıldı. Daha sonra ne olduğunu bilmiyorum, ancak bu olay ile telefonun kısıtlanmasının ne kadar büyük bir sorun olduğuna canlı şahit oldum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı