Amazon Türkiye kafa üstü kulaklık iadesi alır mı?

Tabi öyle bir hak var ama bu tarz üründe geçerli olup olmadığını bilmiyorum. Daha önce kardeşim için aldığım redmi airdots kulaklıkta sorun olunca iade etmek istemiştim ama kişisel ürün cart curt demişlerdi. Tabi kutudan direkt olarak öyle çıkınca iade oldu ama kulak içi için öyleyken kulak üstü kulaklık ne olur bilemiyorum. Amazon ile iletişim kurup bu olayı söyleyin ki iade edeceğiniz zaman sorun yaşamayın.

Evet diyorum ya zaten o yüzden yazdım buraya. Bence kulak içi kulaklığı almamaları normal. O cidden kullanıldığı zaman hijyenik açıdan çok hoş olmuyor. Ama kulak üstü kulaklıklar kulak içi olanlar kadar sorun teşkil etmeyebilir hijyen açısından. Tabi satıcıların bunu ayırıp ayırmadıklarını bilmiyorum. Alacak olursam Amazon'la bir şekilde iletişime geçeceğim. Sanırım konu hakkında net bir fikri olan yok. Amazon'da canlı destek tarzı bir şey göremedim.

Evet diyorum ya zaten o yüzden yazdım buraya. Bence kulak içi kulaklığı almamaları normal. O cidden kullanıldığı zaman hijyenik açıdan çok hoş olmuyor. Ama kulak üstü kulaklıklar kulak içi olanlar kadar sorun teşkil etmeyebilir hijyen açısından. Tabi satıcıların bunu ayırıp ayırmadıklarını bilmiyorum. Alacak olursam Amazon'la bir şekilde iletişime geçeceğim. Sanırım konu hakkında net bir fikri olan yok. Amazon'da canlı destek tarzı bir şey göremedim.
Bu kulaklıkta mantıken kişisel kullanım ürünü, yani spor yada koşu yaparken kullanan birisi memnun kalmayıp iade ederse hoş olmazdı çünkü bu kulkalıklarda ter yapabilir. Siz en iyisi detaylıca e-posta atın, en azından bir dönüş alırsınız ve ona göre davranırsınız. Aslında herhangi bir mağazada deneme şansınız yok mu daha garanti olur.

Ben savunmuyorum bu durumu sadece amazonun normalde böyle bir tutumu olabilir ama Türkiye'de olacağını sanmıyorum dedim. Yani düşünceyi söylemek ayıp değil, sen de söyle ben de söyleyim değil mi. Alırsa alsın Amazon ama almazsa arkadaşa kim hediye edecek kulaklığı bir de öyle bir durum var. Herkes bildiğini yada fikrini söylerse sorun olmaz. Ne esnaf kafasından bahsediyorsunuz anlam veremedim, kendi kendinize gelin güvey olup yükselmişsiniz. Ben şahsen bana açık gelen yada kullanılıp iade edilen (3-5 gün dahi olsa) ürünü kabul etmem dedim bu da normal birşey değil mi. Mantık ile sonuca varmaya çalıştım, gerçeğini net olarak biliyorsan söyle soruyu soran arkadaşa alsın beğenmezse iade etsin.

Tabi öyle bir hak var ama bu tarz üründe geçerli olup olmadığını bilmiyorum. Daha önce kardeşim için aldığım redmi airdots kulaklıkta sorun olunca iade etmek istemiştim ama kişisel ürün cart curt demişlerdi. Tabi kutudan direkt olarak öyle çıkınca iade oldu ama kulak içi için öyleyken kulak üstü kulaklık ne olur bilemiyorum. Amazon ile iletişim kurup bu olayı söyleyin ki iade edeceğiniz zaman sorun yaşamayın.
Amazon açısından sıkıntı yok. Mal bana ulaşmadı desen bile iade alıyorlar. Onlar aşmış bu durumu. Esnaf kafasını bilmiyor olman iyi bir şey. Çünkü unutması zor. Yaşamadan bilemezsin. Gelip burada sürekli satıcı güzellemesi yapıyorsunuz. Iade almazsa almaz. Dünyanın sonu değil. Yasa 14 gün koşulsuz diyor. Hijyen ürünü sayarsa satıcının almama hakkı var iadeyi. Almazsa kendi kaybeder. Küçük satıcıdan mal alınmaz bu devirde zaten. Onlar da gitsin büyük mağazada tezgahtarlığa başlasın eğer böyle yapacaklarsa.

Bu kulaklıkta mantıken kişisel kullanım ürünü, yani spor yada koşu yaparken kullanan birisi memnun kalmayıp iade ederse hoş olmazdı çünkü bu kulkalıklarda ter yapabilir. Siz en iyisi detaylıca e-posta atın, en azından bir dönüş alırsınız ve ona göre davranırsınız. Aslında herhangi bir mağazada deneme şansınız yok mu daha garanti olur.

Var, mağazada da denedim zaten. Kulaklığın ses kalitesini falan sevdim. Ama dediğim gibi sadece mağaza ortamında denedim. Ben otobüste falan ses seviyesi yeterli gelecek mi, uzun süreli kullanımda ne kadar rahat bunları merak ediyorum. Fakat pek deneme şansım yok satın almadığım sürece. Cuma günü tekrar gidip ciddi alıcı gözüyle tekrar deneyeceğim kulaklıkları mağazada. Ordan alırım belki zaten fiyatı aynı 400S'in.

Tamamiyle bilgisayar üzerine 4.40 Bt Modeli için yorumum;
Ses seviyesi yeterli. Ses son seviyedeyken dışarıya aşırı ses veriyor. Bassları kararında çok beklentin olmasın. Kablolu kullanınca ses seviyesi biraz daha yüksek oluyor.
Eğer oyun oynamak için kullanıcaksan önemli bir noktaya değineyim. Kulaklığın stereo ve hands free modu (mod seçimini bilgisayarda ses yürütme kısmından yapıyorsun) var. Mikrofonu hands free modunda aktif oluyor ve hands free modunda ses kalitesi bariz düşüyor. Ayrıca yine hands free modunda 10-15 dk kullanım sonrasında gelen seste bozulmalar yaşıyorsun. Yani ürünü Stereo modda ve ek bir mikrofonla kullanman gerekecek. Kablolu kullanımda zaten stereo gibi davranıyor.
Bir diğer değineceğim nokta bluetooth modunda kullanıyorum hep ve pil ömründe azalma hissetmedim ayrıca ürünün malzeme kalitesi çok iyi.
Aynı anda hem pc hem telefona bağlayabiliyorsun ancak hangisinden sesi önce alıyorsa onun sesini öncelikli veriyor. Birinin ses transferini durdurunca diğerinin sesini vermeye başlıyor.

Benim şahsi tavsiyem klavye ve mouse kablolu olabilir ancak kulaklığın kablosuz olması büyük bir rahatlık. 400S hakkında bilgi sahibi değilim. Diyeceklerim bu kadar. Yine merak ettiğin noktalar olursa cevap vermeye çalışırım.

Bana sorarsan giyilebilir her ürün sorun. Ben dikkat ederim. Kullanılmış ürün almak istemem. Satıcı iadede hiç sorun çıkarmıyorsa bu zararı göze aldıklarını gösteriyor. Çünkü o malı artık sıfır olarak satmayacaklar. Böyle büyük satıcılar iadeden gelmiş ürünleri topluca açık arttırmada satıyorlar yurtdışında. Böylesi daha kazançlı oluyor çünkü.

Tamamiyle bilgisayar üzerine 4.40 Bt Modeli için yorumum;
Ses seviyesi yeterli. Ses son seviyedeyken dışarıya aşırı ses veriyor. Bassları kararında çok beklentin olmasın. Kablolu kullanınca ses seviyesi biraz daha yüksek oluyor.
Eğer oyun oynamak için kullanıcaksan önemli bir noktaya değineyim. Kulaklığın stereo ve hands free modu (mod seçimini bilgisayarda ses yürütme kısmından yapıyorsun) var. Mikrofonu hands free modunda aktif oluyor ve hands free modunda ses kalitesi bariz düşüyor. Ayrıca yine hands free modunda 10-15 dk kullanım sonrasında gelen seste bozulmalar yaşıyorsun. Yani ürünü Stereo modda ve ek bir mikrofonla kullanman gerekecek. Kablolu kullanımda zaten stereo gibi davranıyor.
Bir diğer değineceğim nokta bluetooth modunda kullanıyorum hep ve pil ömründe azalma hissetmedim ayrıca ürünün malzeme kalitesi çok iyi.
Aynı anda hem pc hem telefona bağlayabiliyorsun ancak hangisinden sesi önce alıyorsa onun sesini öncelikli veriyor. Birinin ses transferini durdurunca diğerinin sesini vermeye başlıyor.

Benim şahsi tavsiyem klavye ve mouse kablolu olabilir ancak kulaklığın kablosuz olması büyük bir rahatlık. 400S hakkında bilgi sahibi değilim. Diyeceklerim bu kadar. Yine merak ettiğin noktalar olursa cevap vermeye çalışırım.

Çok teşekkürler detaylı inceleme için. Bizzat kullanan birinden yorum almak çok daha iyi oluyor. Öncelikle oyun oynarken kullanmayacağım çünkü zaten ortalama bir oyuncu kulaklığım var (Corsair HS50). Mikrofonu falan da gayet yeterli onun, oyunlarda beni idare ediyor. Bu kulaklığı sadece müzik dinlemek veya film izlemek için falan kullanırım. Ben ilk başta 400S modelini alacaktım. 4.40 ile tamamen aynı gibi geldi bana sadece kablolu versiyonu. Mağazada ikisini de denedim ses anlamında bir fark göremedim. Fakat dediğin gibi kablosuz özelliğin en işlevsel olduğu şeyler kulaklıklar oluyor. Arada 300 lira falan fiyat farkı var ama rahatlık için değebilir. Şu an 600 TL civarı param var. 4.40 almakta karar kılarsam babam veya abimden biraz yardım isteyeceğim, eğer tamam derlerse 4.40 modelini almayı düşünüyorum. Amazon'da daha pahalıymış incehesap sitesinde 4.40 modeli 700 TL. Şimdi AVM'ye gidiyorum orada tekrar alıcı gözüyle deneyeceğim 4.40'ı ve 400S'i.

Soru sorabilirsin demişsin o yüzden birkaç sorum var. Bluetooth ile bağlı olduğunda kopma falan yaşıyor musun telefon cebinde iken? Bir de kulaklığın ses yalıtımı bana iyi gibi geldi. Kulağıma taktığım zaman mağazada çalan müziği falan ciddi anlamda kesti. Hafif uğultular yine duyuluyor tabi ama sonuçta ANC özelliği olmayan bir kulaklık, o kadar da olur diye düşünüyorum. Senin tecrüben nasıl dışarıdaki sesi engellemesi konusunda?

Ek olarak, arkadaşım da bu kulaklığı almayı düşünüyor hatta ben ondan görmüştüm. Konunun linkini ona da attım sorusu olursa o da sorabilir. Tekrar teşekkürler inceleme için.

Demek kulaklıklar iade alınmıyor 🤔 🤔 Ürünü açtım, kullandım, başımı ağrıttığı için iade ettim. İade notunda da belirttim "Kullandım, kısa kullanımda bile başımı ağrıtıyor." diye.
1577877721473.png

Ayrıyeten:
1577878002489.png

Soru sorabilirsin demişsin o yüzden birkaç sorum var. Bluetooth ile bağlı olduğunda kopma falan yaşıyor musun telefon cebinde iken?
Telefonla mesafe olarak evde iki duvar uzaklaşınca anca kopuyor. Zaten çat diye kopmuyor. İlk başta seste bozulmalar ve pat pat gelen sesler sana daha fazla uzaklaşma diyor :D. Yakınındayken kopmaz.

Ses yalıtımına bir şey diyemeyeceğim. Gürültülü ortamda kullanmadım. Telefona bağlıyken bluetooth ile arama cevaplayabiliyorsun. Telefon ile arama açınca Hands Free moduna geçiyor yine tahminim, mikrofonunu aktif etmek için.
Son olarak diyeceğim 2018 Mayıs ayında 430 TL ye Gameekstra'dan indirimle aldıydım. Dolar 4.50 TL iken. Şuan etse etse indirimde 600 TL indirimsiz 700 TL civarı eder. İndirim kovalaman gerekebilir.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı