Amazon'dan 300 Dolarlık Monitör Almak

Hasan Ozdogan

Hectopat
Daha fazla  
Amazon'un standart olan mesela (amazon.de, amazon.com.tr olmayan) Amazon'dan 300 dolara Alienware AW2518HF monitörünü sipariş etmek istiyorum, gümrük vergisi çıkar mı? Çıkarsa ne kadar çıkar? Onun hesabını neye göre yapabilirim öğrenmek istiyorum, şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitörden fazla masrafı var. 60 dolar vergi, 243 dolar da kargo ücreti var :)

375022

Monitörden fazla masrafı var. 60 dolar vergi, 243 dolar da kargo ücreti var :)

Eki Görüntüle 375022

Amazon.com 'dan alışveriş yapmıştım. PC kasası gibi Monitör gibi boyutları fazla olan ürünlerin kargo masrafı daha fazla çıkıyor. Ben RAM - Ekran kartı - Anakart gibi PC bileşenleri almıştım.
Ürünler Aramex adlı kargo firması ile geldi. Ürünler geldikten masraflar daha düşük çıktığı için kredi kartıma 800TL iade ettiler. Ve detaylarını mail olarak attılar. Tabi her ürün de herkes de aynı olacak diye bir şey yok. Yanlış yönlendirme yapmak istemem.

Amazon.com 'dan alışveriş yapmıştım. PC kasası gibi Monitör gibi boyutları fazla olan ürünlerin kargo masrafı daha fazla çıkıyor. Ben RAM - Ekran kartı - Anakart gibi PC bileşenleri almıştım.
Ürünler Aramex adlı kargo firması ile geldi. Ürünler geldikten masraflar daha düşük çıktığı için kredi kartıma 800TL iade ettiler. Ve detaylarını mail olarak attılar. Tabi her ürün de herkes de aynı olacak diye bir şey yok. Yanlış yönlendirme yapmak istemem.
Ne zaman sipariş vermiştiniz? Bende yakın zamanda amazon.com'dan kasa ve psu hariç sistem toplamayı düşünüyorum herhangi bir sıkıntı falan yaşadınız mı?

Ne zaman sipariş vermiştiniz? Bende yakın zamanda amazon.com'dan kasa ve psu hariç sistem toplamayı düşünüyorum herhangi bir sıkıntı falan yaşadınız mı?

Hayır, herhangi bir sorun yaşamadım. Kasım 2018 de sipariş etmiştim. Yalnız aldığım güç kaynağı bozuk çıktı onu da EVGA ile kendi aramız da hallettik.

Bu arada,
Amazon.com
Amazon.de
Amazon.com.tr

Üçünden de alışveriş yaptım bir sorun yaşamadım.

Teşekkürler cevaplarınız için, bir kaç gün önce Vatan'dan Asus MG248QR modelini aldım. Alienware'den önce zaten aklımda bu monitör vardı. İnternete özel sepette %5 indirim oldu, elden almak istediğim için mağazaya gittim merkez Vatan'a sorduklarında sağolsunlar mağazada da indirimi uygulamamı sağladılar. Bunu sizin de başınıza gelirse yararlanın diye söylüyorum yinede teşekkürler.

Teşekkürler cevaplarınız için, bir kaç gün önce Vatan'dan Asus MG248QR modelini aldım. Alienware'den önce zaten aklımda bu monitör vardı. İnternete özel sepette %5 indirim oldu, elden almak istediğim için mağazaya gittim merkez Vatan'a sorduklarında sağolsunlar mağazada da indirimi uygulamamı sağladılar. Bunu sizin de başınıza gelirse yararlanın diye söylüyorum yinede teşekkürler.

Aynı monitörü Amazon.com.tr 'den 1358TL 'ye kasım 2018 de aldım. Siz kaça aldınız ?

Aynı monitörü Amazon.com.tr 'den 1358TL 'ye kasım 2018 de aldım. Siz kaça aldınız ?
Konu sahibinden özür diliyorum kendi sorularımı soruyorum ama Kasım 2018'de sipariş verdiğinizde ne kadarlık bir sistem aldınız 1500 Euroluk bi sınır varmış ve ben dolar olarak 1500 euroyu geçiyorum sorun olur mu biliyor musunuz?

Konu sahibinden özür diliyorum kendi sorularımı soruyorum ama Kasım 2018'de sipariş verdiğinizde ne kadarlık bir sistem aldınız 1500 Euroluk bi sınır varmış ve ben dolar olarak 1500 euroyu geçiyorum sorun olur mu biliyor musunuz?

Ben toplam da masraflarıyla birlikte 917$ 'a almıştım. Ayrıca Amazon.com Dolar ile çalışıyor. Amazon.de Euro ile çalışıyor. Amazon.com.tr TL ile çalışıyor. Limit ile ilgili bilgim yok, ama eğer limit varsa siparişlerini iki'ye bölerek alabilirsin bence. Sonuç olarak masraf aynı çıkacaktır.
Fiyatları karşılaştır hangisi uygunsa oradan al. Kredi kartın varsa bu üç mağazadan alışveriş yapabilirsin.
Son bir tavsiye olarak ya sanal kart kullan ya da alışveriş yaptıktan sonra kartlarını sistem'den kaldır.
Hesabın çalınırsa ne olacağını biliyorsun. Amazon çok güvenli bir site. Eski siparişlerime bakmak istediğim zaman bile ya mail adresime ya da cep telefonuma sms ile şifre gönderiyor. O şekilde giriş yapabiliyorsun. Tabi bu her zaman olmuyor. Sen kendi önlemini al yine de.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı