Çözüldü Amazon'dan alınan Xbox gamepad sahte/iade ürün mü?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Wqxte

Hectopat
Daha fazla  
9. besil Type-C kablolu şu ürünü almıştım. Yurt dışından bugün geldi.

20240428_003403.jpg

Gelen kutu bu şekilde gözüküyor ama internetten baktığımda kutusu biraz farklı. Kablolu versiyon olduğu için olabilir belki bilemiyorum. Kutunun altındaki çekilerek açılan ufak jelatin açılmamıştı.
İçerisinden 1 aylık Game Pass abonelik kartı da çıktı.

20240428_004007.jpg

Fakat asıl şüphe ettiğim şey şu. Kapağı açtığımda konsol herhangi bir jelatinin veya poşetin içinde değildi, direkt ürün vardı ve üstü tozluydu. Ayrıca kutunun en altında bulunan Type-C kablosu da telle vs. bağlı değildi. Dağınık bir şekilde kutunun en altında duruyordu. Ürünün yorumlarında hiç denk gelmedim böyle bir sorun yaşayana, gayet de yüksek puanlıydı. Acaba birileri Game Pass aboneliğini almak için sipariş edip açıp kodu girip iade etmiş olabilirler mi?

Ürünün orijinal olup olmadığını nasıl anlarım?

Çözüm
9. besil Type-C kablolu şu ürünü almıştım. Yurt dışından bugün geldi.

Eki Görüntüle 2180495

Gelen kutu bu şekilde gözüküyor ama internetten baktığımda kutusu biraz farklı. Kablolu versiyon olduğu için olabilir belki bilemiyorum. Kutunun altındaki çekilerek açılan ufak jelatin açılmamıştı.
İçerisinden 1 aylık Game Pass abonelik kartı da çıktı.

Eki Görüntüle 2180497

Fakat asıl şüphe ettiğim şey şu. Kapağı açtığımda konsol herhangi bir jelatinin veya poşetin içinde değildi, direkt ürün vardı ve üstü tozluydu. Ayrıca kutunun en altında bulunan Type-C kablosu da telle vs. bağlı değildi. Dağınık bir şekilde kutunun en altında duruyordu. Ürünün yorumlarında hiç denk gelmedim böyle bir sorun yaşayana, gayet de yüksek puanlıydı. Acaba birileri Game Pass aboneliğini almak için sipariş edip açıp kodu girip iade etmiş olabilirler mi?

Ürünün orijinal olup olmadığını nasıl anlarım?

Ben geçen hafta aldım. İnternetteki diğer incelemelere de bakarsanız kutuyu açtığınızda herhangi bir jelatin veya kılıfın olmadığını görürsünüz. Kılıf veya jelatin açısından korkunuz olmasın öyle geliyor. Microsoft'tan seri numarasına bir bakınız içiniz rahat olsun.
Tozlu olması biraz garip.
İçime en çok şüpheyi uyandıran da o oldu. Yksye hazırlandığım için gamepass kullanmıyorum arkadaşıma verdim kodu bugün deneyecek eğer kod geçerliyse iade ürün olmadığı anlaşılacak.

Tanıdığınız varsa Almanya gibi yerlerden almanızı tavsiye ederim ben aldığımda indirimli 43 euroya astral purple aldırmıştım şu an 53 euro tanıdığınız getirecek ise 1800 TL gibi bir rakama mâl etmiş olursunuz.
Bu sefer de kargo ücretiyle yine benzer fiyata gelmeyecek mi hocam?

İçime en çok şüpheyi uyandıran da o oldu. YKS'ye hazırlandığım için Game Pass kullanmıyorum arkadaşıma verdim kodu bugün deneyecek eğer kod geçerliyse iade ürün olmadığı anlaşılacak.

Bu sefer de kargo ücretiyle yine benzer fiyata gelmeyecek mi hocam?

Almanya'daki kargo ücretinden mi bahsettiniz bilmiyorum ama tanıdığınız getirirse diye belirttim.

Ha şimdi anladım hocam ben kargoyla gönderecek sandım, Türkiye'ye getirecekse mantıklı olur. Peki garanti konusunda farklı ülkede olmak sorun çıkartır mı?

Kollarda kaç gün tam olarak bilmiyorum Series S aldım 2026 ya kadar garantisi var kolların seri numarasını daha kaydetmedim hesabıma. Eğer Xbox'ı Almanya MediaMarkt'tan alırsanız 2 yıl global garanti ile gelir.

Yeni konular

Geri
Yukarı