AMD A10-7700K APU işlemciye Nvidia ekran kartı taksam sorun olur mu?

borntoberocker

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni bir sistem topluycam sistem şöyle;
  • ASUS A88XM-A ANAKART
  • AMD A10-7700K APU İŞLEMCİ
  • 2x4 8gb Vengeance 1600mhz ram
  • KİNGSTON V300 120 GB SSD
  • Everest Rhino 432 600watt MidT ATX Siyah kasa
Bu sisteme daha sonradan nvidia bi ekran kartı taksam sorun olur mu?

Eğer takacağınız kart üst düzey bir kart değilse içindeki GPU ile crossfire yapılabiliyor diye biliyorum. Hem daha fazla performans alırsınız hem daha ucuz olur hemde içindeki GPU boş yere orada durmamış olur.

Hiçbir sorun olmaz. Ayrıca kasana yok Everest alma falan derlerse dikkate alma. Bizzat kullanıyorum ve gayet güzel bir kasa.
R9 270 ya da GTX 760 takacağım. GTX 760 takarsam bir sorun olmaz değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Psu Gerçek 550 watt ve 600 watt peak değerine sahip. 12v kanalından 40 amper güç verebiliyor. Bu ne kadar ediyor bilmiyorum ama gtx 760' a yetecektir kesinlikle. R9 270 ile sorunsuz kullanıyorum.

Psu Gerçek 550 watt ve 600 watt peak değerine sahip. 12v kanalından 40 amper güç verebiliyor. Bu ne kadar ediyor bilmiyorum ama gtx 760' a yetecektir kesinlikle. R9 270 ile sorunsuz kullanıyorum.
Senin bilgisayarının parçalarını ben de ileride r9 270 takarsam nasıl olur diye merak ediyorum. Bir üye R7 240 al ve APU işlemcisine katkısı olur dedi. Hem de daha ucuz olur dedi. Nasıl yapayım? Sence biraz bekleyip R9 270 mi alayım yoksa hemen R7 240 mı? Aslında oyun videoalrı çekmek için alıyorum. Normal de dizüstü bilgisayarım var. Ama ısındığı için video çekemiyorum. Sence ne almalıyım?

Benim sistemim imzamda yazılı. Asus r9 270 kullanıyorum. R7 240 alarak dual graphics yapabilirsin ama bekleyip R9 270 alırsan daha çok performans alırsın. Ama ssd' yi çıkararak biraz daha iyi bir sistem alabilirsin. Ssd oyun performansını etkilemez.

Sadece oyuna girerken bekleme süresini azaltır. Sanırım bu sistemden analdığım kadarıyla bütçen 1200 tl. Bu bütçeye daha performanslı bir sistem toplanabilir. Mesela fotoğraftaki sistem çok daha performanslı olur.
www.png

Benim sistemim imzamda yazılı. Asus r9 270 kullanıyorum. R7 240 alarak dual graphics yapabilirsin ama bekleyip R9 270 alırsan daha çok performans alırsın. Ama ssd' yi çıkararak biraz daha iyi bir sistem alabilirsin. Ssd oyun performansını etkilemez. Sadece oyuna girerken bekleme süresini azaltır. Sanırım bu sistemden analdığım kadarıyla bütçen 1200 tl. Bu bütçeye daha performanslı bir sistem toplanabilir. Mesela fotoğraftaki sistem çok daha performanslı olur.Eki Görüntüle 21531
Bu sistemi alayım o zaman. Ama sistemde biraz daha fiyatı azaltma imkanı var mı? Ben 2. el 8 GB RAM alacağım. Bana 4 GB yetmez. Herhangi bir yerden kısabilir miyiz? Çünkü daha klavye ve monitör de alacağım.Birde i3 almak biraz eski olmaz mı?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı