AMD A10-7700K APU işlemciye Nvidia ekran kartı taksam sorun olur mu?

borntoberocker

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni bir sistem topluycam sistem şöyle;
  • ASUS A88XM-A ANAKART
  • AMD A10-7700K APU İŞLEMCİ
  • 2x4 8gb Vengeance 1600mhz ram
  • KİNGSTON V300 120 GB SSD
  • Everest Rhino 432 600watt MidT ATX Siyah kasa
Bu sisteme daha sonradan nvidia bi ekran kartı taksam sorun olur mu?

Sistemde kısılabilen tek ekran kartı kaldı. Ondan kısarsak ta performanstan ödün vermek zorunda kalırsın. 2. el 8 gb ram' i kaç paraya alacaksın ? 4 gb oyun oynayan birine şu anda yeter. İlerde 4 gb daha alırsın sıkıntı olmaz. Bulabilirsen 2. el 4gb bir ram bul ve verdiğim sistemi al. Eğer bütün bilgisayar için toplam bütçenizi söylerseniz daha iyi yardımcı olabilirim. Adı geçe i3 işlemci fx 6300 ile denktir. Hatta bazı benchmarklarda fx 6300' den daha iyidir. Merak etme sorun çıkarmaz. Siz toplam bütçenizi verin yardımcı olayım.

Toplam bütçem en fazla 1400 tl olabilir. Mouse hariç komple pc.

Sistemde kısılabilen tek ekran kartı kaldı. Ondan kısarsak ta performanstan ödün vermek zorunda kalırsın. 2. el 8 gb ram' i kaç paraya alacaksın ? 4 gb oyun oynayan birine şu anda yeter. İlerde 4 gb daha alırsın sıkıntı olmaz. Bulabilirsen 2. el 4gb bir ram bul ve verdiğim sistemi al. Eğer bütün bilgisayar için toplam bütçenizi söylerseniz daha iyi yardımcı olabilirim. Adı geçe i3 işlemci fx 6300 ile denktir. Hatta bazı benchmarklarda fx 6300' den daha iyidir. Merak etme sorun çıkarmaz. Siz toplam bütçenizi verin yardımcı olayım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sistemi alabilirsiniz. Çoğu oyunu 1080p oynarsınız.

Dosya Ekleri

• fafaff.png
    fafaff.png
    36,9 KB · Görüntüleme: 338
Bu sistemi alabilirsiniz. Çoğu oyunu 1080p oynarsınız.
Benim youtube kanalım var orada gameplay videoları çekiyorum ama laptopum ısındığı için ister istemez her oyunda kasma yapıyor. Benim istediğim low'da olsa bile yeni jenerasyon oyunlarının videosunu çekerken hiç kasmasın, videolarda kasma vs olmasın. Bazı arkadaşlar gtx 760'ı önerdi shadow play uygulaması olduğu için ama sizce ne yapmalıyım? Ben size tam istediğim özellikleri kısaca anlatayım, video çekerken yeni nesil oyunları kasmasın, monitör'ün çok iyi bişey olmasına gerek yok. Belki monitör almayabilirim, monitörlü 1500 tl ve monitörsüz 1500 tl'ye ne gibi pc toplayabilirsiniz? Ayrıca benim eski laptopumdan kalan 32o gb hdd vardı ben onu kullanacaktım. 1 tb hdd almayıp bunu kullansam onun parasına da işlemciyi artırsam olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer oyun videoları çekeceksen 320 gb hdd' nin sana yeteceğini sanmıyorum. Elindeki monitörün çözünürlüğü ne eğer çok dandik değilse yeterli olur.

Eğer oyun videoları çekeceksen 320 gb hdd' nin sana yeteceğini sanmıyorum. Elindeki monitörün çözünürlüğü ne eğer çok dandik değilse yeterli olur.
elimdeki monitörün çözünürlülüğünün 1366x768 olması lazım ama dikkat ettim sizin 2. topladığınız sistemde hdd olmadan 1400 tl yi geçmiş ben sadece şunu öğrenmek istiyorum benim laptopım i5 2.5 ghz 3210m işlemci 2gb gt635m ekran kartı 4gb rami var benim laptopım ac4ü lowda sorunsuz çalıştırıyo taki ısınana kadar benim ilk gösterdiğim apulu sistem bu bilgisayardan daha iyiyse o bana yeter.

1500 tl' ye monitörlü sistem:
monitörlü sistem.png

1500 tl' ye monitörsüz sistem:
monitörsüz sistem.png

Not: Her ikisi ile de günümüz oyunlarını rahatlıkla oynayabilirsin. Monitörlü sistem en zorlayan oyunları medium' da. Monitörsüz sistem ultra' da oynatır. Fakat ben monitörlü sistemi almanı tavsiye ediyorum çünkü ileride güçlü bir ekran kartı takıp devam edebilirsin. Kasayi yine 600w koydum çünkü 400w civarı kasalarla neredeyse aynı fiyatta. Hem ileride ekran kartı alırsan sorun çıkarmaz. Şimdiden hayırlı olsun.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı