AMD A8 7410 sistemde mavi ekran hatası

Hyper_6902

Hectopat
Daha fazla  
Steam'den ayalara bastığımda sistem 2 saniyede dondu ve mavi ekran verdi. Minidump dosyası aşağıda yardımcı olursanız memnuniyet duyarım.

Microsoft Veritabanına göre ya ekran kartı sürücünüzde sıkıntı var. Ya da ekran kartınızda donanımsal arıza var.

Yazılım tarafından gidip önce yazılımsal olarak çözümler deneyelim.
Grafik kartı driverınızı DDU ile internetsiz güvenli modda kaldırıp sistemi yeniden başlatın. Sistem açıldığında otomatik olarak grafik kartınızı tanımlayıp görüntünüzü vermesi lazım. Eğer olmazsa https://www.amd.com/de/support/apu/...es-apu-for-laptops/a8-7410-radeon-r5-graphics
adresinden en güncel driverınızı indirip yine DDU ile internetsiz güvenli modda kurun.

Denedikten sonra dönüş yapın.
- DDU kullanmak için rehberi takip edin.

Microsoft veritabanına göre ya ekran kartı sürücünüzde sıkıntı var. Ya da ekran kartınızda donanımsal arıza var.

Yazılım tarafından gidip önce yazılımsal olarak çözümler deneyelim.
Grafik kartı driverınızı DDU ile internetsiz güvenli modda kaldırıp sistemi yeniden başlatın. Sistem açıldığında otomatik olarak grafik kartınızı tanımlayıp görüntünüzü vermesi lazım. Eğer olmazsa https://www.amd.com/de/support/apu/...es-apu-for-laptops/a8-7410-radeon-r5-graphics
Adresinden en güncel driverınızı indirip yine DDU ile internetsiz güvenli modda kurun.

Denedikten sonra dönüş yapın.
- DDU kullanmak için rehberi takip edin.

Şöyle ki ben bu laptopun üreticisinin driverını yüklüyorum daha fazla FPS verdiği için. Ayrıyeten sistemde harici ekran kartı var AMD R5 M430 hocam onun driverını indirmem lazım değil mi?

Şöyle ki ben bu laptopun üreticisinin driverını yüklüyorum daha fazla FPS verdiği için. Ayrıyeten sistemde harici ekran kartı var AMD R5 M430 hocam onun driverını indirmem lazım değil mi?

İkisinin de driverlarını tekrar kurun. Şu an için rehberi atmıştım zaten oradan yapabilirsiniz. Üreticinin dediğiniz driver link sayfasını atarsanız bu olabilir olmaz diyelim. Belki üretici güncellememiştir.

Bu arada üreticisinin driverını kuruyorum dediniz ancak 2016da driverlarınıza güncelleme atmayı bırakmış. Bu yüzden siz verdiğim kaynaktaki driverı kurun. Ayrıca aynı şekilde r5 m430 u kurun. İkiside ayrı ayrı silinip kurulacak DDU ile.

Alttaki sayfadan yüklüyorsanız driverlar aşırı eski.
Üretici sayfanız : HP Dizüstü - 15-ba003nt (ENERGY STAR) Yazılım ve Sürücü İndirmeleri | HP® Müşteri Desteği

Birde şunu unutmayalım asıl üretici amd oluyor. İşlemciniz ve ekran kartınız için :) Driverların en güncel kaynağı orada olur. Siz dediğim gibi güncel kaynaklardan yükleyip deneyin. Olmazsa dönüş yaparsınız.

İkisinin de driverlarını tekrar kurun. Şu an için rehberi atmıştım zaten oradan yapabilirsiniz. Üreticinin dediğiniz driver link sayfasını atarsanız bu olabilir olmaz diyelim. Belki üretici güncellememiştir.

Bu arada üreticisinin driverını kuruyorum dediniz ancak 2016da driverlarınıza güncelleme atmayı bırakmış. Bu yüzden siz verdiğim kaynaktaki driverı kurun. Ayrıca aynı şekilde r5 m430 u kurun. İkiside ayrı ayrı silinip kurulacak DDU ile.

Alttaki sayfadan yüklüyorsanız driverlar aşırı eski.
Üretici sayfanız : HP Dizüstü - 15-ba003nt (ENERGY STAR) Yazılım ve Sürücü İndirmeleri | HP® Müşteri Desteği

Birde şunu unutmayalım asıl üretici amd oluyor. İşlemciniz ve ekran kartınız için :) Driverların en güncel kaynağı orada olur. Siz dediğim gibi güncel kaynaklardan yükleyip deneyin. Olmazsa dönüş yaparsınız.
Evet sistemim o bende orayı atacaktım. Ama anlamadığım şey 2 sini nasıl yükleyeceğim? Normalde zaten yüklemeyi biliyorum. Ama 2 tane üst üste driver yüklenince kafa karışıklığı olmaz mı? Ayrıyetten zaten sistem silmiyor mu önceki driverı?

Hocam DC gelebilir misiniz? eğer sorun yoksa. Ben zaten ilk dahili R5 i kurdum diyelim. Daha sonra DDU ile silince ne anlamı olacak?

Evet sistemim o bende orayı atacaktım. Ama anlamadığım şey 2 sini nasıl yükleyeceğim? Normalde zaten yüklemeyi biliyorum. Ama 2 tane üst üste driver yüklenince kafa karışıklığı olmaz mı? Ayrıyetten zaten sistem silmiyor mu önceki driverı?

Hocam DC gelebilir misiniz? eğer sorun yoksa. Ben zaten ilk dahili R5 i kurdum diyelim. Daha sonra DDU ile silince ne anlamı olacak?

Dostum yanlış anladın. Şimdi sizin işlemcinizin içinde de grafik birimi var. Ayrıca ekran kartınızda zaten kendisi grafik birimi. Gelen hatada hem işlemci hem grafik kartı driverları göründüğü için ben size mümkünse 2 sinide güncelleyin dedim :) Üst üste driver olayı yok yani. Siz şimdi m430 u ddu ile hallettiyseniz sorununuz çözüldüyse başka bir şeyle uğraşmayın. Baktınız sorun devam ediyor o zaman attığım linkten girip güncel son driverınızı indirip kurun. Bilgisayarı yeniden başlatın.

Cihazınızda 2 grafik birimi var. Birisi bildiğiniz m430 harici. Diğeri amd apu dahili.

Dostum yanlış anladın. Şimdi sizin işlemcinizin içinde de grafik birimi var. Ayrıca ekran kartınızda zaten kendisi grafik birimi. Gelen hatada hem işlemci hem grafik kartı driverları göründüğü için ben size mümkünse ikisini de güncelleyin dedim :) üst üste driver olayı yok yani. Siz şimdi M430'u DDU ile hallettiyseniz sorununuz çözüldüyse başka bir şeyle uğraşmayın. Baktınız sorun devam ediyor o zaman attığım linkten girip güncel son driverınızı indirip kurun. Bilgisayarı yeniden başlatın.

Cihazınızda 2 grafik birimi var. Birisi bildiğiniz M430 harici. Diğeri AMD APU dahili.

Hocam indirdim ama FPS düşmesi var.

Mavi ekran çözüldü mü şimdilik onu test edin. FPS meselesine sonra bakalım.

Geri
Yukarı