AMD A8 7600K bilgisayar ısınınca kapanıyor

goktankaraoglan

Femtopat
Daha fazla  
Yaklaşık 2 3 yıl önce kardeşlerim için topladığım bilgisayar aniden açılmamaya başladı bilgisayarcıya götürdüğümde sorunun anakartta psu yüzünden anakartta bir elektirik sorunu olduğunu tamirciye vereceğini bana da yeni bir psu almam gerektiğini söyledi ben de yaptırdım. Ve bir arkadaşımın ikinci bilgisayarındaki psuyu aldım. Onu yaptırdıktan birkaç gün sonra normal bir şekilde kullandım ve bilgisayar 6 7 saat sonra önce 2 3 kez resetleyip en sonunda kapanmaya başladı 3 4 saat soğuyana kadar açılmamaya başladı. Bilgisayarcıya tekrar gittiğimde bana anakart arızasını yaptığını ısınma sorunu için yeniden para istedi ben de yaptırmadım. İlk önce işlemcinin ısındığını düşünerek yeni bir işlemci soğutucu aldım stok fan kullanıyordum bu sefer resetleyip kapanma süresi 10 15 saat arası oldu(sıcaklık 50 55 arası stabil kalıyor) artık eskisi kadar çabuk kapanmıyor ama hala kapanma sorunu ve kendi kapanmadan kapatsam bile soğumadan açılmama sorunum devam ediyor onun dışında 10 15 saat sorunsuz kullanabiliyorum. Açılmadığı zaman ekran kartı hariç bütün fanlar dönüyor mause yanıyor ama klavye yanmıyor. Açıldığı zaman ekran kartı fanı dönüyor ekran kartında bir sorun yok. Ekran kartını çıkarsam da sorun aynı
Anakart: msi a68hm e33
İşlemci: amd a8 7600k

Son düzenleme:
İçinde büyük ihtimal virüs olmalı ne kadar format atsanızda içinde kalır. Size vereceğim link ile indirin ve virüs tarama tam kontrol yapın minimum 10 15 virüs vardır. Teşekkürler.

Defalarca yaptım virüs ile ilgili bir sorun yok 0 gösteriyor ama sorun devam ediyor

Yeni konular

Geri
Yukarı