Çözüldü AMD Adrenalin RX 6800XT "Radeon sürümü mevcut sürüm ile uyumlu değil" hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SerkanYetisir

Attopat
Daha fazla  
Merhaba, benim yaşadığım ve benzeri sorunları yaşayan arkadaşların da açmış olduğu konuları okudum. DDU ile defalarca driver silip temiz kurulum yaptım, format attım gereksiz de olsa fakat hala çözülmedi sorunum. Sayın Recep Baltaş DDU ile temiz kurulum yapıldıktan sonra Windows'un Driver'ı kafasına göre değiştirmemesi için sistem→ gelişmiş sistem ayarları→ donanım→ aygıt yükleme ayarları kısmında "evet" işaretli olan kutucuğu "hayır" yapmanın Windows'un halihazırda yüklemiş olduğunuz en son ekran kartı Driver'ını silip kendi istediği Driver'ı yüklemesine engel olacağını söylemişti, aynısını ben de yaptım. Her restart attığımda bilgisayar yaklaşık 30 saniye görüntü verdi sonrasında sinyal yok deyip durdu, bunu defalarca tekrarladım, sonrasında format attım tamamen. Şu an AMD Adrenaline'i yüklemedim, Windows efendi driver olarak neyi uygun görüyor ise ekran kartına onu kullanmaktayım. Nasıl çözebilirim bu durumu?

Not: Bilgisayarın tüm parçaları, monitör, kablolar her şey tamamen yeni. Yazılımsal olmaması çok düşük bir ihtimal, kabloları değiştirip denemeler yaptım tekrar tekrar. Ekran kartına güç veren 8 pin kablolar güç kaynağında yalnızca 2 adet bulunuyordu, çoklayıcı ile 3 yaptım o şekilde güç veriyorum ekran kartına bunun sebep olması muhtemel midir? Yardımlarınızı bekliyorum.

Çözüm
Mümkünse 24.1.1 veya 23.12.1 sürümünüde deneyin.
Çok teşekkür ederim, şimdi deneyeceğim.

Bu sorunu yaşayan arkadaşlar ekran kartınızın güç kablolarını iyice kontrol edin, sonuna kadar oturmamış olabilir, benim sorunum bu şekilde çözüldü. Şu an en güncel adrenalin sürümünü kullanıyorum bir problem yok gibi.
Evet, güç soketi kaynaklı olabilir. Ek olarak WHQL sürümü indirin, internet bağlantısı olmadan kurun; sonuçları gözlemleyelim.
Bu sorunları yaşadığım sürüm Adrenalin 24.4.1 (WHQL) idi. Power supply'ın gücünün yeterliliği ve çoklayıcı ile kullanımı konusunda da technopat sosyal konularından yardım almıştım. Thermaltake TR2 ST 80+ modeli.

Bu sorunları yaşadığım sürüm adrenalin 24.4.1 (WHQL) idi. Power Supply'ın gücünün yeterliliği ve çoklayıcı ile kullanımı konusunda da Technopat Sosyal konularından yardım almıştım. Thermaltake TR2 st 80+ modeli.

Çok teşekkür ederim, şimdi deneyeceğim.

Bu sorunu yaşayan arkadaşlar ekran kartınızın güç kablolarını iyice kontrol edin, sonuna kadar oturmamış olabilir, benim sorunum bu şekilde çözüldü. Şu an en güncel adrenalin sürümünü kullanıyorum bir problem yok gibi.

Çözüm

Sorunun çözüldüğüne sevindim, herhangi başka bir sıkıntınızda sosyalde konu açmaktan çekinmeyin. İyi sosyaller :)

Yeni konular

Geri
Yukarı