AMD ekran kartlarından hangisi alınabilir?

Niye benim kartımı gömüyorsunuz şimdi. Sapphire Pulse 5500 XT 8 GB alalı 8 ay oldu daha bir yamuğunu görmedim. 😃

Şu WattMan döneminde hata alanların çoğu Sapphire kullanıyordu. RB'de Sapphire önermiyor. Adamın elinden binlerce kart geçmiştir belki de bunca yılda, bir bildiği vardır önermiyorsa diye düşünüyorum. Bu WattMan döneminde de YouTube'da incelemeler yapıldı, sistemler toplandı. Çoğu kanal sponsorluktan MSI, ASUS kullanmıştı ve hiçbiri WattMan yaşamadı.

Bende de Pulse RX570 var bu arada. Sorun yaşamadım ama yukarıda bahsettiğim sebeplerden ötürü önermek istemiyorum. Bu WattMan sorununun sürücü kaynaklı olup olmadığından emin değilim.

Şu WattMan döneminde hata alanların çoğu Sapphire kullanıyordu. RB'de Sapphire önermiyor. Adamın elinden binlerce kart geçmiştir belki de bunca yılda, bir bildiği vardır önermiyorsa diye düşünüyorum. Bu WattMan döneminde de YouTube'da incelemeler yapıldı, sistemler toplandı. Çoğu kanal sponsorluktan MSI, ASUS kullanmıştı ve hiçbiri WattMan yaşamadı.

Bende de Pulse RX570 var bu arada. Sorun yaşamadım ama yukarıda bahsettiğim sebeplerden ötürü önermek istemiyorum. Bu WattMan sorununun sürücü kaynaklı olup olmadığından emin değilim.

Sapphire kartların rakiplerinden fazla sorun çıkardığı dönem/model/seri olmuş olabilir. Her kartta aynısı olacakmış gibi düşünmek "AMD çok ısınıyor" kalıplarında sıkışmak gibi günümüzde. Düşündüğümüz boyutta bir olay olsa Linus, Hardware Unboxed vb. kanallar da bunun üzerine düşerdi. RX 5000 serisinde sorunlu TUF, ROG Strix'ler RMA'nın dibine vuran Powercolor'lar oldu mesela çok konuşulan. Tabii bu benim ilk kullandığım Sapphire kart ve memnunum, 5000 serisinde de "Sapphire'da özellikle şu sorun var" gibi bir olay görmedim (AMD'nin Navi 10'ları adam edene kadar çıkardığı tüm sürücüler her marka/modeli vuruyordu). Sapphire, 6000 serisinde de başarılı şekilde devam ederse RB'ın da bakış açısı değişebilir.

Bu WattMan sorununun sürücü kaynaklı olup olmadığından emin değilim.
Ben yazılımsal olduğunu düşünüyorum.
Çoğu Wattmanı sürücü güncelleterek çözmüşlüğüm var. Gerçi bu neden ile sorunun "yazılım" olduğunu iddia etmem biraz mantıksız olabilir.

RB Sapphire vb. kartlarının OC yapılması sonucu Wattman hatalarının oluştuğunu söylemişti ama MSI, Asus vb. modeller de Wattman alıyor Sapphire'den aşağı kalır yanları olduğunu da sanmıyorum.

Geri
Yukarı