AMD FX 4100 Overclock Dengesiz Çalışma Sorunu

novaimpus99

Hectopat
Makaleler
2
Sistem ve sorular ile ilgili tüm fotoğrafları ekledim.
  1. İşlemcim FX 4100 Black Edition. Ben bu işlemciyi 4.6 GHz seviyesine çarpan kilidi ile çıkardım ama core voltage bölümünü Auto'da bıraktım. Kendisi 1.548v veriyor. Bu zararlı mıdır ve ben bu voltajı nasıl 1.43 yada 1.44 seviyesine çekebilirim?
  2. İşlemciyi OC yapmama rağmen resimde de gördüğünüz gibi GPU kullanımı %99 olmuyor %50-80 arası takılıyor. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim? CPU voltajındaki dengesizlikten dolayı yapıyor olabilir mi?
  3. İşlemci çarpan kilidi ara sıra 16 seviyelerine düşürüyor. Bu da 3.3 GHz hız yapıyor ve sonra geri 4.6 GHz seviyesine çıkıyor. Bunu nasıl düzeltebilirim? Bir de voltajı resimde gördüğünüz gibi sabit değil. Ara sıra 1.476 seviyelerine indirip tekrardan 1.548 seviyesine çıkarıyor. Ben manual voltaj verdiğim zaman düzelir mi?
  4. BIOS ayarlarım OC için doğru mu? Doğru değilse neleri değiştireceğimi yazarsanız sevinirim.
Sistem:
  • GPU: XFX 6870
  • CPU: AMD FX 4100
  • PSU: Thermaltake 700W
  • Soğutucu: Deepcool Neptwin
Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.
IMG_2496.JPG

IMG_2495.JPG

IMG_2497.JPG

IMG_2500.JPG

IMG_2502.JPG

IMG_2501.JPG

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle selamun aleyküm kardeşim senin sorunun çözümü oldukça basit. Önce bios arayüzüne giriyorsun daha sonra fabrika ayarlarına dönüyorsun. Sana vereceğim amd overdrive sürümünü indiriyorsun. Auto clock sekmesinde voltage boost'un aynına tik atıyorsun. İşlemci çekirdeklerine tik atıyorsun. Sonra start veriyorsun ve bu konuya işlem bitiminde ekran görüntüleri atarsan sevinirim.

öncelikle ikinizede teşşekürler yardımlarınız için.Hüseyin kardeşim senin konun çok yararı oldu ve overclock işlemini başarı ile yaptım ama bendeki işlemci takoz 4.4 üzerinde voltaj denemelerime rağmen stabilite yakalıyamadım :cry:

Bendeki işlemci şansıma iyi çıkmıştı. Bir ara denemelik 5.0 GHz'ye kadar yükseltmiştim bana mısın demedi sıcaklıkta ise en fazla 58 derece olmuştu ama voltajını hatırlamıyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı