AMD FX-6300 Overclok İçin Yardım

EhliiKeyf

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. İşlemcime overclock yapmak istiyordum ve bunun için internette araştırma yaptım. Amd Fx-6300' ün 4.1Ghz' e voltaj vermeden çıkabildiğini söyleyen arkadaşlar oldu. İlk önce voltaj vermeden işlemci çarpanını(cpu clock ratio) arttırarak işlemci hızımı 3.5Ghz' ten 4.1Ghz, 3.8Ghz gibi hızlara yükselttim. Fakat biostan bu işlemi yaptıktan sonra bilgisayarımı açtığım zaman windows yükleniyor yazısı gözüküyor ve daha sonra ekran gözükmüyor(kararıyor). Yada masaüstü 1 saniyeliğine gözüküp gözüküp gidiyor. Daha sonra voltaj vererek overclock yaptım fakat yine aynı şey oldu. CPU Voltage için 1.28' den 1.45'e kadar bütün voltaj değerlerini denedim. NB Voltage için ise 1.28' den 1.33'e kadar bütün voltaj değerlerini denedim. Ama sürekli windows yükleniyordan sonra ekran gözükmüyor yani siyah. Bunun sebebi nedir ? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Sistem bilgilerimi yazayım belki ordan yola çıkarak sorunu bulabilirsiniz. Şimdiden teşekkürler.

Bios Sürümü: F1(İlk ve en güncel sürüm)
İşletim Sistemi: Windows 8.1 Pro 64 Bit
Anakart: Gigabyte 970A-UD3P
İşlemci: Amd FX-6300
Ekran Kartı: PowerColor R9 290 pcs+
Ram: GSkill 2x4 Dual kit 1866 Mhz
İşlemci Soğutucu: Xiagmatek Red Scorpion
Kasa: Gigabyte Sumo Y (6 Fanlı)

Nedeni hakkında kesin bir şey söyleyemem ancak standardında 1,32 civarı CPU voltajını 1,42 civarına çekmen yeterli olacaktır 4,2GHZ için, ve CPU/NB ise 1,31 civarında seyretmeli.
Sinyal tamamen mi kesiliyor ? Yoksa sinyal var, ancak siyah ekran mı geliyor ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı