AMD FX-6300 X6 sisteme overclock nasıl yapılır?

GSkill RipjawsX 1866 Mhz 2x4 RAM aldım, taktım ancak 800 Mhz olarak çalışıyorlar. Artıramadım da, yardım rica edebilir miyim? :)

Anakart : Gigabyte GA-880GA-UD3H

Anakartının özelliklerine baktığımda overclock ile 1866 MHz hıza çıkabileceği yazıyor. Yani overclock şart ramlarin o MHz' de çalışması için. Yanılmıyorsam anakartının FSB değerini arttırman gerekiyor. İstersen overclock bölümüne yeni konu aç O.C. konusunda bilgili arkadaşlarım imdadına yetişirler :)

Rehberde gösterdiğim tüm ayarları bahsettiğim gibi uyguladın mı ?
Güç tasarruf seçenekleri ve otomatik hız aşırtma seçeneklerini kapattın mı ? Normal moda al EZ FLASH ekranından, saha sonra ayarları uygula.
Tabi bundan önce BIOS'u resetle, daha sonra uygula ayarları. Birde F2'ye falan basınca geçiyor mu ekranı ? Otomatik olarak reset açıyor ve bilgisayar açılmıyor mu ?

Konunu İnceledim Ve Amd Fx 6300 için daha yüksek bir GHz Verilebilirmi Ben Biraz Yeniyim Bu İşlerde Yaşımda Küçük

Konunu İnceledim Ve Amd Fx 6300 için daha yüksek bir GHz Verilebilirmi Ben Biraz Yeniyim Bu İşlerde Yaşımda Küçük
FX 6300 genelde 4,4GHZ değerine sıkıntı çıkmadan çıkarılabiliyor.
Her işlemcinin OC potansiyeli aynı olmadığı için kesin bir çizgi belirleyemeyiz.
4,6 - 4,8 GHZ değerlerine zar zor da olsa stabil bir biçimde çıkılabiliyor. Ben şahsen 4,6GHZ'ye çıkartabiliyorum. 4,8 için anakarta voltaj falan vermen gerekir, ben 4,8'de stabil tutamadım :)

Bu iş için uygun anakart, işlemci ve işlemci soğutucusuna sahipsiniz.

Voltaj vererek 4,4 GHZ seviyesine stabil bir biçimde çekebilirsiniz tahminen. Performans farkını oyunlarda hissetmeyeceksiniz, daha çok gündelik işler ve programlarda farklılık yaşatır. Daha hızlı tepki verdiğini hissedebilirsiniz.
BIOS'dan RAM bellekelrin frekans hızını manuel olarak 1866 MHZ'ye çekmeniz mümkün. AMD işlemciler 1866 MHZ destekliyor, doğru.
OC konusunda bilgili olduğumu söyleyebilirim. Bende aynı seri işlemci ve anakarttan kullanıyorum, tek farkımız sıvı soğutma kullanmıyor olmam.
Şuan ben 4,4 GHZ voltajlı olarak kullanmaktayım.

Tam da bu maç için bir rehber konu hazırlamıştım, buyur :

Technopat Sosyal
Yapmadan önce OC hakkında biraz bilgi almaya ihtiyacın var mı ?
Linki yenileyebilir misiniz size zahmet.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı