AMD FX 8350 Çekirdek Sayısı?

Furkan Efe

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Alanya / Antalya
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Masaüstü bilgisayar topladım ve AMD'nin FX-8350 isimli 8 çekirdekli işlemcisi kullanıyorum. Fakat görev yöneticisinden, CPU-Z ve AIDA64 programlarından baktığımda 6 çekirdek görünüyor 8 çekirdeği göremiyorum. İşletim sistemi Windows 8.1 64 bit orjinal yazılım. Anakart Asus FX990 Sabertooth R.2.0 en güncel bios yüklü.

Ben 6 çekirdek mi kullanıyorum 8 mi ? Eğer 8 çekirdek ise neden yukarıda bahsettiğim programlarda 6 çekirdek olarak görünüyor? Yada 6 ise nasıl 8 yapabilirim ? Windows+R/ msconfig/ Ön yükleme (Gelişmiş Seçenekler) / İşlemci Sayısı 6 gözküyor..

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Ekran Alıntısı2.PNG

Ekran Alıntısı1.PNG

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOStan çekirdekleri kapatmış olabilr misiniz ? BIOSu varsayılan ayarlara çevirip o şekilde deneyin.

Jumper ile sıfırladım biosu default yaptım ama sonuç yine aynı hala 6 çekirdek görünüyor acaba diğer 8350 kullanan arkadaşlarda mı 6 çekirdek görüyor yoksa bu sadece bende mi böyle? 8350 kullananlar kontrol edenilir mi?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı