AMD İşlemci Mi Intel İşlemci Mi ?

Intel öylede kaldıgı yerde duracak zaten değil mi ? Canavar gibiden kastınız Intel ile eşdeger olsun kafi fazlasında gözümüz yok. AMD önce 14nm nerde üretecek ona karar versin bence :)

Bütçen az ise amd çünkü amd ucuz fiyata göre iyi performans verir fakat bütçen yüksekse intel tabikide çünkü intel her türlü performans verir

Intel öylede kaldıgı yerde duracak zaten değil mi ? Canavar gibiden kastınız Intel ile eşdeger olsun kafi fazlasında gözümüz yok. AMD önce 14nm nerde üretecek ona karar versin bence :)

Yani zaten AMD FP islemcisidir. Tek izlegi Yuksek Performans versin yeterli yenip yenmesi onemli degil sadece Bulldozer gibi olmasin. Aslinda AMD'nin Bulldozerler Cok Guclu islemcidir normalde ama Cluster Multi-Threading Teknolojisi Cok Guzel iste Tek izlek icin %25 Kod basmislar Kod yetersizliginden Tek izlegi Yuksek Performans vermiyor buda finansal sorunlar yuzunden kod basamadi o zaman AMD 2011'de Coklu izlek icin butun kodlari bitirdi Tek izlek icin Kod basmaya daha yeni geldi 2011'de ama iste zaman yetmedi buna neden finansal sorunlar. Bisey daha AMD istedigi kadar iyilestirme yapsin yetmez Cluster Multi-Threading Teknolojisi icin Tek izlekte %100 Kod basarlarsa Tek izlekte Yuksek Performansli Sicrama yapabilir. Ama Excavator Cekirdeginde Clustered Multi-Threading Teknolojine %100 Kod basilmissa asil iyilestirme yapildiysa tamam intel'in asil rakibi olabilir yani AMD dersine cok guzel calismis demektir AMD Athlon FX Nukleer bombasini patlatabilir.

Cluster Multi-Threading Teknolojisi baga arastirdim Excavator Cekirdeginde Cluster Multi-Threading Teknolojisine %100 Kod bastilarsa Athlon FX Nukleer bombasini Patlatabilir.

Bütçen az ise amd çünkü amd ucuz fiyata göre iyi performans verir fakat bütçen yüksekse intel tabikide çünkü intel her türlü performans verir

Youtube'da intel ile AMD'nin Videosunu izledim cinebench'te Tek izlek Performansinda kullandigi Cekirdegi gosterdi gorev yoneticisinden intel Tek izlekte 4 Cekirdegi kullaniyor AMD ise 1 Cekirdegi kullaniyor bu cok haksizlik AMD'ye ama bunda adelet yok bu olmadi iste Hyper-Threading olmasa AMD'yi yenemez Coklu izlekte AMD baga fark atti.

Son düzenleme:
AMD'de 8 çekirdek dedikleri işlemci 4 çekirdek. Her çekirdeğede 1 mantıksal çekirdek düşüyor. Düzgün bir performans istiyorsan intel al. İntel'den şaşma. Ne olursa olsun, İntel.

Yani zaten AMD FP islemcisidir. Tek izlegi Yuksek Performans versin yeterli yenip yenmesi onemli degil sadece Bulldozer gibi olmasin. Aslinda AMD'nin Bulldozerler Cok Guclu islemcidir normalde ama Cluster Multi-Threading Teknolojisi Cok Guzel iste Tek izlek icin %25 Kod basmislar Kod yetersizliginden Tek izlegi Yuksek Performans vermiyor buda finansal sorunlar yuzunden kod basamadi o zaman AMD 2011'de Coklu izlek icin butun kodlari bitirdi Tek izlek icin Kod basmaya daha yeni geldi 2011'de ama iste zaman yetmedi buna neden finansal sorunlar. Bisey daha AMD istedigi kadar iyilestirme yapsin yetmez Cluster Multi-Threading Teknolojisi icin Tek izlekte %100 Kod basarlarsa Tek izlekte Yuksek Performansli Sicrama yapabilir. Ama Excavator Cekirdeginde Clustered Multi-Threading Teknolojine %100 Kod basilmissa asil iyilestirme yapildiysa tamam intel'in asil rakibi olabilir yani AMD dersine cok guzel calismis demektir AMD Athlon FX Nukleer bombasini patlatabilir.

Cluster Multi-Threading Teknolojisi baga arastirdim Excavator Cekirdeginde Cluster Multi-Threading Teknolojisine %100 Kod bastilarsa Athlon FX Nukleer bombasini Patlatabilir.

Youtube'da intel ile AMD'nin Videosunu izledim cinebench'te Tek izlek Performansinda kullandigi Cekirdegi gosterdi gorev yoneticisinden intel Tek izlekte 4 Cekirdegi kullaniyor AMD ise 1 Cekirdegi kullaniyor bu cok haksizlik AMD'ye bundan adelet yok bu olmadi iste Hyper-Threading olmada AMD'yi yenemez Coklu izlekte AMD baga fark atti.

Doğru söylüyorsunuz fakat ben bu saatten sonra FX işlemci almam. Benim beklediğmi seri "Zen" olacak.

Doğru söylüyorsunuz fakat ben bu saatten sonra FX işlemci almam. Benim beklediğmi seri "Zen" olacak.

Aynen Kardesim yapicak bisey yok herkes Bulldozerlerin boyle olmasini istemezdi sadece Zen bekliyecez ama Bulldozer Hyper-Threading ekleselerdi Tek izlegi cok Yuksek Performansli olurdu. AMD'ye Hyper-Threading sart.

AMD'de 8 çekirdek dedikleri işlemci 4 çekirdek. Her çekirdeğede 1 mantıksal çekirdek düşüyor. Düzgün bir performans istiyorsan intel al. İntel'den şaşma. Ne olursa olsun, İntel.

Sonucta Hyper-Threading kullaniyor bir zahmet Tek izlegi Yuksek Performans versin demi.

Oyunları tek çekirdek performansı ilgilendiriyor. İntel.
Programlarıçoklu çekirdek performansı ilgilendiriyor. Amd. (Autocad vesaire..)

Ben bilgisayar toplamak istiyorum ama işlemci konusunda bir türlü karar veremiyorum.İ5 İşlemci ile İ3 işlemcinin arasındaki fark nedir?Ve aldığım işlemciyide bir kaç sene sonra değiştirmek istemiyorum sistemi oyun odaklı toplayacağım eğer aralarında pek fark yoksa fazla para vermek istemiyorum.İlgilenirseniz sevinim...

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı