AMD İşlemcili Laptop Rezilliği

"4 çekirdek AMD ekran kartı ve AMD işlemci" derken APU mu ?
A serisi bir işlemci ise zaten baştan hata yapmışsınız.
AMD'nin mobilde alınabilecek tek işlemcisi Ryzenler.
Bir de hangi 2 çekirdekli intel i5 işlemci ?
i5-430M de 2 çekirdekli i5-7200U da
ama arada uçurum diyebileceğimiz kadar performans farkı var.

3750H ve 1660 Ti kullandım bir süre. ASUS laptop ama senin buradaki problemin ne? Neyi anlattın neyi kast ettin hiçbir şey yazmamışsın. Ciddi bir olay gibi durmuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazı arkadaşların ilk post olmasına karşın linç girişimini anlamış değilim. Hatta birisi Türkçe bilmemeye kadar düşürmeye çalışmış. Benim postum size komik gelebilir ama sizin gereksiz linç girişiminiz daha komik. Neyse konuya gelecek olursak, benim anlatmak istediğim; bir AMD işlemci ve ekran kartı hemen hemen yarı özellikli Intel işlemci ve NVIDIA ekran kartından nasıl kötü olabilirdi. Ama linç değil gerçekten yardımcı olmak isteyen arkadaşlar için bilgileri vereyim.
ASUS X555QG-XX201S
  • İşlemci: AMD A12 9720P
  • Ekran kartı: AMD Radeon R5 M430
  • RAM: 8 GB DDR4
  • Hardisk: 1TB + 256 SSD
LOL oyununda beklediğim performansı alamadım FPS 80-90 arası ve 3 saat sonunda 40-30'lara düşüyor
Hadi arkadaşlar hep beraber bu 2 laptop'un marka ve modelini tahmin etmeye çalışalım. Aramızda müneccim varsa lütfen yardımcı olsun
Her 2 laptopunda markasının ASUS olduğu yazılı sanırım okuduğunu anlamıyor var.
"4 çekirdek AMD ekran kartı ve AMD işlemci" derken APU mu?
A serisi bir işlemci ise zaten baştan hata yapmışsınız.
AMD'nin mobilde alınabilecek tek işlemcisi Ryzen'ler.
Bir de hangi 2 çekirdekli Intel i5 işlemci?
i5-430M'de 2 çekirdekli i5-7200U da
Ama arada uçurum diyebileceğimiz kadar performans farkı var.
Maalesef A serisi işlemci.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürücüleri filan doğru yükledin mi?
Evet AMD kendi sitesinden yükledim ama baktığıma göre A serisi çöpmüş. Onu anladım da bir işlemci tüm bu güzel sayılabilecek özellikleri nasıl silip atıyor. Aklım almıyor.
Intel islemcimizin ismini ogrenebilir miyiz?
Karşılaştırdığım pc oda arkadaşımın bilgisayarı. Şu an kendisi olmadığından bu bilgiye ulaşmam mümkün değil ama i5 olarak biliyorum.

Evet AMD kendi sitesinden yükledim ama baktığıma göre A serisi çöpmüş. Onu anladım da bir işlemci tüm bu güzel sayılabilecek özellikleri nasıl silip atıyor. Aklım almıyor.
Hemen suçu AMD'ye atma bence donanımsal bir arıza olabilir, garantisi devam ediyorsa servise göndermeni tavsiye ederim, bende yeni aldığım laptopu 3. kez servise gönderdim bir çok parçası değişti.

Hemen suçu AMD'ye atma bence donanımsal bir arıza olabilir, garantisi devam ediyorsa servise göndermeni tavsiye ederim, bende yeni aldığım laptopu 3. kez servise gönderdim bir çok parçası değişti.
Teşekkür ederim bir gönderir baktırırım o zaman. Çünkü benim için gerçekten hayal kırıklığı oldu hem pc hem bu sitedeki çok bilmiş kişiler! :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı