AMD İşlemcili Laptop Rezilliği

Anlatabilmiş olsaydın zaten böyle bir mesaj yazmazdım, merak etme. Her markanın rezil ve iyi olan ürünleri vardır. AMD'nin iyi olduğu ürünler Ryzen ve R7-9 serisi ekran kartları. Intel'in iyi olduğu alanlar ise şu anda alt segment işlemciler olduğudur. Çünkü üst segmentte Ryzen gayet iyi işler çıkartıyor. Ama sana dönüp anlayabileceğin şekilde örnek verip açıklama zahmetine girende hata. Ve hala elindeki ekran kartının çok iyi olduğuna inanmanı da anlayamıyorum. O kartın verebileceği aralıklar zaten onlar, koyulmuş olması için koyulmuş bir kart o kadar. Aynı kendi laptobumda bulunan i3 2350M + GT520MX gibi.
Hiç anlayan olmasa hak vercem ki ben zaten sıkıntımı iyi anlatamadığımı kabul ettim. Ama Türkçe bilmemeye kadar nasıl rezil bir linç girişi midir nasıl bir egodur bu? Senden gelcek hiçbir bilgi istemiyorum sen önce önyargılarını kır insanları eleştir direk linç etmeye kalkma. İstersen Türkçe ögretmeni ol TDK 'da çalış ama kötü bir insan olduktan sonra ne fark eder?
Aldıktan sonra yazmak size çözüm getirmeyecektir, keşke bütçe ve beklentilerinizi belirtseydiniz buradaki herkes size tavsiyelerde bulunacaklardı. Ben de zamanında öyle yaparak AMD işlemcili bir sistem topladım şu an 1. Seneyi tamamladı herhangi bir sorun yok her oyunu rahatlıkla oynayabiliyorum.
Size katılıyorum ama pcde tek sıkıntım oyunlar işte. Bu denli kötü olacağını hayal etmemiştim sitemim ona. Neyse olan oldu teşekkürler yorumun için.
Ben de öğrenciyim dostum ama neyin ne olduğunu biliyorum biraz araştırmak lazım. Araştırmadan başlık açarsak işimiz zor. He fikir almak için X ürünü nasıl şu X ürünü alırsam ne olur diye başlık açmak doğal. Senin bence hatan düzgün bir biçimde yazmaman oldu. Markayı kötüler gibi yazmışsın ki A serisi günlük kullanım için uygundur oyun için değil.
İşte ben de onu öğrenmeye çalışıyordum öğrendim dostum emin olmak için başlık açtım ama açmaz olaydım burası kibirden geçilmiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk okuduğumda Ryzen işlemcili laptop sandım geçenlerde de Asus'un şu modelini arkadaşa önermiştim. Çok şaşırdım. Ama sonra hem APU işlemci hem de eski işlemci olduğunu öğrenince durumu anladım. Bari 2200g makine alsaydın.

Bu cümlen ile sen karşılaştırma yapmisin, yorum yapan arkadaşa sana karşılaştırmami yap dedim, demissin. Konuya dönelim sen AMD araştırmışın ama yanlış araştırmışsın A12 gibi bir işlemci alıp i5 ile karşılaştırma olmaz intel tabi iyi performans verir. AMD eski nesilde tek çekirdekte berbat bilmeyen yok, AMD diye şuan övdükleri Ryzen işlemciler fakat sizin kullandığınız model Ryzen değil. Normal yani Intelin daha iyi ya da ayni performansı vermesi tek çekirdekte güçlü bir işlemci.
O karşılaştırma gibi oldu zaten onu kabul ediyorum ama demek istediğim olay o değildi. Sadece bir işlemcinin böyle donanımları iptal etmesiydi. Ediyormuş öğrendim.

Öyle yapcam yani başka yol gözükmüyor. Peki photoshop montaj programlarını sorunsuz kullanabilirim umarım.

Burda anlatmak istediğim durum pcnin özellikleri ne kadar iyi olursa olsun(ram, çekirdek, hardisk vs) işlemcisi amd ise 5 para etmez mi demekti. Öyleymiş.

Burda anlatılmak istenen olayı alt yorumlarda anlattım. Anlayanlar da olmuş anlatmak istediğimi sen kendini yorma boşver. Ne dediğim anlaşılmıyorsa kendinde ara sorunu

Fiyat ve bilgiyi napcaksınız acaba anlamadım? Benim sorunum bir bilgisayar donanımları bir başka bilgisayardan 2 kat iyi olmasına rağmen işlemcisi amd ise hiç etki etmiyor mu olmasıydı. Bunu özellikleri vererek anlattım ama keşke direk bu yazdığım gibi yazsaymışım.
Hocam yanliz soyle bir durum var. Islemci AMD oldugu icin degil eski bir islemci oldugu icin yetersiz performans veriyor. Ayni sekilde eski bir intel olsaydi(Ornekte verdigim karsilatirma gibi i7 vs ryzen 3) bu seferde intel dusuk performans verecekti.

Hocam yanliz soyle bir durum var. Islemci AMD oldugu icin degil eski bir islemci oldugu icin yetersiz performans veriyor. Ayni sekilde eski bir Intel olsaydi(Ornekte verdigim karsilatirma gibi i7 vs Ryzen 3) bu seferde Intel dusuk performans verecekti.
Aslında 2018 üretim PC yani eski olabileceği aklıma gelmedi açıkcası ve ilk defa AMD kullanıyorum.

O karşılaştırma gibi oldu zaten onu kabul ediyorum ama demek istediğim olay o değildi. Sadece bir işlemcinin böyle donanımları iptal etmesiydi. Ediyormuş öğrendim.
Eder tabi dostum. Şöyle dusun bir araban var. Donanım olarak arkadaşıyın arabasından çok iyi fakat 1.2 motor, arkadaşının arabası 2.0 motor hali ile geçiliyor. Böyle dusun, ürününü kullan sonra yükseltirsin bozma moralini.

Aslında 2018 üretim pc yani eski olabileceği aklıma gelmedi açıkcası ve ilk defa amd kullanıyorum.
Hocam mesela 2016'da cikan Nvidia ekran kartlari hala 2018 ve 2019 uretim cihazlarda kullaniliyor. Ayni durum telefonlarda da var 2015 yilinda uretilen islemci 2018-2019 yilinda cikan telefonda kullaniliyor. Bu durum ozellikle low-end yani dusuk fiyat segmentinde cok fazla olan bir durum. Hatta bunu orta segmentte yapan firmalar da var. Ozellikle 600 dolar segmentine kadar laptoplarda yeni urun eski donanim bulunabiliyor. Bu durumda alicinin detayli bir arastirma yapmasi gerekiyor.

Eder tabii dostum. Şöyle dusun bir araban var. Donanım olarak arkadaşıyın arabasından çok iyi fakat 1.2 motor, arkadaşının arabası
2.0 motor hali ile geçiliyor. Böyle dusun, ürününü kullan sonra yükseltirsin bozma moralini.
Aynen öyle yapacağım. Yapacağım zamanda buraya daha iyi başlık açacağım. :) Teşekkür ederim bilgiler için.
Hocam mesela 2016'da cikan NVIDIA ekran kartlari hala 2018 ve 2019 uretim cihazlarda kullaniliyor. Ayni durum telefonlarda da var 2015 yilinda uretilen islemci 2018-2019 yilinda cikan telefonda kullaniliyor. Bu durum ozellikle Low-end yani dusuk fiyat segmentinde cok fazla olan bir durum. Hatta bunu orta segmentte yapan firmalar da var. Ozellikle 600 dolar segmentine kadar laptoplarda yeni urun eski donanim bulunabiliyor. Bu durumda alicinin detayli bir arastirma yapmasi gerekiyor.
Keşke bilseydim ya da bu siteyi daha önce keşfetseydim ama olan oldu ya teşekkür ederim.

7 sene AMD ekran kartı kullandım ve oldukça beni memnun etti. Şimdi Ryzen işlemcili ve AMD ekran kartı kullanıyorum. İşlemci ve ekran kartım, Intel ve Nvidia kartıyla eşit olan cihazlarla karşılaştırınca iyi fiyata aldığımı düşünerek çok mutlu oluyorum. AMD ısınan diyen arkadaşlar A ve FX serisi ile karşılaştırmasınlar. Şuan oyuncu laptop alanlar Intel ısındığını söylemekte bu olay Ryzen sayesin de değişti. En düşük güçte en yüksek performans sağlamakta. Vallaha teknolojiden anlayan adam o fiyata hak edip etmeyeceğini, bir de o fiyata AMD hangi Intel ve Nvidia ikilisi ile yarışacağını da iyi bilir. Senin PC pazar stratejisi oluyor. HDD, SSD ve RAM abartıp işlemci veya ekran kartını düşük tutuyorlar. Zamanın da Casper PC'nin yaptığı gibi, içine i7 veya i5 ekleyip yanina da 8GB+16GB RAM koyup ekran kartını düşük tutmaları.

Son düzenleme:
7 Sene AMD ekran kartı kullandım ve oldukça beni memnun etti. Şimdi Ryzen işlemcili ve AMD ekran kartı kullanıyorum. İşlemci ve ekran kartım, Intel ve NVIDIA kartıyla eşit olan cihazlarla karşılaştırınca iyi fiyata aldığımı düşünerek çok mutlu oluyorum. AMD ısınan diyen arkadaşlar A ve FX serisi ile karşılaştırmasınlar. Şu an oyuncu laptop alanlar Intel ısındığını söylemekte bu olay Ryzen sayesin de değişti. En düşük güçte en yüksek performans sağlamakta. Vallaha teknolojiden anlayan adam o fiyata hak edip etmeyeceğini, bir de o fiyata AMD hangi Intel ve NVIDIA ikilisi ile yarışacağını da iyi bilir. Senin PC pazar stratejisi oluyor. HDD, SSD ve RAM abartıp işlemci veya ekran kartını düşük tutuyorlar. Zamanın da Casper PC'nin yaptığı gibi, içine i7 veya i5 ekleyip yanina da 8 GB+16 GB RAM koyup ekran kartını düşük tutmaları.
Biraz öyle sanırım ama bu deneyim beni bir daha AMD'ye yönlendirir mi bilemiyorum. Ve teknolojiden buradaki çoğu kişi kadar bilmiyorum ama bildiğinden şaşmayacakmışsın onu anladım. İsterse AMD'nin ceosu gelsin açıklama yapsın AMD şu an gözümde -3lerde falan.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı