AMD mi Intel mi?

İntel : Zengin malı, 2 nesilde bir soket değiştirir, işlemcileri kaliteli hissettirir, kaliteli ürün yapar, dahili grafik konusunda çok kötüdür, biraz daha yüksek FPS verir ama eski kafalıdır, İntel almak için bonkör olmak gerek.

AMD : F/P malı, soket değiştirmemek için elinden geleni yapar, giriş seviyesi işlemciler ucuz hissettirir fakat üst seviye işlemcileri kaliteli hissettirir, F/P ürün yapar, dahili grafik konusunda devrim yapmıştır, İntel'e göre daha az FPS verir ama yenilikçidir, AMD'yi herkes gönül rahatlığı ile alabilir.
Peki sizce 1000 TL ye İntel İ5 9400F satılırken Ryzen 5 1600 900 lira olması F/P yi biraz engellemiyor mu. İnteli nereden bulduğumu da söylerim merak eden varsa. Ve şu nesilde AMD de soket değiştiriyor ve ben işlemci almak üzereyim hangsini alacağımı şaşırdım. İntel fanboyu değilim onu da belirtiyim de.

Bu konu ile ilgili güncel soru göremedim, o yüzden bu başlığı açtım. Ben birkaç AMD vs Intel videosu inceledim ve Intel hep FPS açısından önde oluyor, ben de emin olamadım. Yardımcı olur musunuz?
Günümüzde oyunlar güncel işlemcilerin threadinin en az 8 olanında akıcı ve takılmadan oynanıyor. Ona göre Intel yada AMD seçebilirsiniz.

Bu site yasaklı, sonuçları yanlış.

Ryzen 3950X hem tek çekirdekte hem de çok çekirdekte i9 9900K'yı geçiyor. Hatta çok çekirdekte içinden geçiyor, yok ediyor.

Tek çekirdekte geçemedi yanaşabildi diyelim. Oyun performansı baktığımda i9 9900K önde.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Intel TDP değerini düzeltene kadar, benim için bitti. i7-10700K ya da i9-10900K düşünüyordum, ama sağolsun TDP değerleri rezil. Bir şeyi düzeltirken bir şeyi bozuyor Intel, ama AMD öyle değil.

Mesut çevik'in paylaştığı videoyu buraya koyuyorum.
AMD'ye şu anki teknoloji gelişiminde çok şeyler borçluyuz. Devrimsel nitelikte işlemci üretiminde her zaman öncü olmuştur AMD, AMD olmasaydı Intel'in 7. Nesil işlemcileri daha yeni yeni görüyor olurduk. Rekabet her zaman iyidir. Fanboyluk kötü.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tek çekirdekte geçemedi yanaşabildi diyelim. Oyun performansı baktığımda i9 9900K önde.
Bak bakayım geçmiş mi geçememiş mi? Tüm testlerde tek çekirdekte önde. Gidip oyun testi atıp tek çekirdek daha iyi demekle olmuyor.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı