AMD mi Intel mi?

Intel 10. nesille çekirdek sayısını arttırdı ama fiyatları da arttırır 🙃. AMD ise F/P işlemciler üretiyor. Şöyle bir benzetme yapabiliriz Intel günümüz iPhone gibi, özellikleri birçok cihazdan düşük olduğu halde en pahalı telefon. Ama AMD öyle değil uygun ve özellikleri çok iyi. Genelde zengin insanlar iPhone kullanır fakat akıllı insan daha uygun ve daha iyi donanımı olan telefonu alır. Kısaca konuya gelirsek Intel'i zengin insan alır. Ama zeki insan AMD alır. Intel 10. nesil islemcilerde bu fiyat politikasını geride bırakırsa Intel alınır, ama bu fiyat politikasına devam ederse AMD'yi kimse durduramaz.

Çekirdek falan arttırmadı çoğu modeli çekirdekleri aynı. i5 9400F ve i5 10400 çekirdekleri aynı sadece thread arttırmışlar.

Moruk bak eğer oyunlarda FPS daha çok veriyorsa tekli çekirdekte daha üstündür tamam mı?

Moruk, oyun verdiği FPS göre yorum attım. Yukarıda belirttim benim hatam diye. Tamam mı moruk!

Çekirdek falan arttırmadı çoğu modeli çekirdekleri aynı. i5 9400F ve i5 10400 çekirdekleri aynı sadece thread arttırmışlar.

Moruk, oyun verdiği FPS göre yorum attım. Yukarıda belirttim benim hatam diye. Tamam mı moruk!
Zaten 6 core 12 threads olması İ5 için iş görür, gidip İ5'e 8 çekirdek koymazlar herhalde.
Oldu moruk!

Zaten 6 Core 12 threads olması i5 için iş görür, gidip i5'e 8 çekirdek koymazlar herhalde.
Oldu moruk!

Moruk, işini görür ama bazı oyunlarda 6 çekirdek ağladığını görüyorum moruk! 8 çekirdek koysaydı Intel için iyi olurdu moruk!
8 çekirdek ve 7nm olarak çıksaydı Intel için başarı olurdu moruk!

Moruk, işini görür ama bazı oyunlarda 6 çekirdek ağladığını görüyorum moruk! 8 çekirdek koysaydı Intel için iyi olurdu moruk!
8 çekirdek ve 7mm olarak çıksaydı Intel için başarı olurdu moruk!
7nm'dir o 7mm olsa duramazsın.
Bana 6 çekirdeğin ağladığı oyunu atar mısın ? Benim anlayamadığım nokta 6 çekirdeğin oyunda ağlaması nasıl oluyor ? Oyunları işlemci mi oynatıyor ? veya darboğaz mı yapıyor ? yapıyorsa zaten o işlemci o ekran kartı için güçsüzdür.

7Nm'dir o 7mm olsa duramazsın.
Bana 6 çekirdeğin ağladığı oyunu atar mısın? Benim anlayamadığım nokta 6 çekirdeğin oyunda ağlaması nasıl oluyor? Oyunları işlemci mi oynatıyor? Veya darboğaz mı yapıyor? Yapıyorsa zaten o işlemci o ekran kartı için güçsüzdür.

Hayır oyunlarda darboğaz değil. Yüzde kullanımı fazla Intel için. 7nm yazacaktım benim hatam düzelttim.

Hayır oyunlarda darboğaz değil. Yüzde kullanımı fazla Intel için. 7nm yazacaktım benim hatam düzelttim.
Onun işlemciyle alakası yok :) Oyunun çoklu CPU kullanımını ne kadar desteklediğiyle alakası var, Technopat'ın "RTX 2080Tİ SLI" testinde i9 9900K bile darboğaz yaşamıştı çünkü oyunun çoklu CPU kullanımı desteği yok, daha doğrusu kötü.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dakika 5:55.

Yeni konular

Geri
Yukarı