Çözüm (AMD) Mouse tekerleğini aşağı yukarı yapınca kasadan ses gelmesi

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BebrooFxsa

Femtopat
Daha fazla  
Herkese selam bir RX 6600 kullanıcısı olarak web sayfalarında, Discord'da vesaire dolaşırken mouse tekerleğini aşağıya yukarıya yapınca ekran kartından ya da kasanın içinden ses geliyordu (ekran kartı olma ihtimali çok yüksek) ve AMD kullanıcıları için alternatif çözüm buldum.
Tüm AMD ekran kartları için geçerli olduğunu düşünüyorum.
Adım 1: AMD software uygulamasını açın.

1671213681106.png

Adım 2: Video kaydınız açık olup olmadığını kontrol edin açıksa kapatın ses ondan geliyor olabilir.
Adım 3: Sağ üstteki ayarlar simgesine tıklayın.

1671213710073.png

Adım 4: Kayıt ve yayın'a tıklayın.

1671213724184.png

Adım 5: Burada eğer görüntü tekrarı açıksa kapatın.

1671213746227.png

NVIDIA için çözüm (kesin değil eski NVIDIA kullanıcısıyım)
Şu anda NVIDIA ekran kartım olmadığı için resimli gösteremeyeceğim tek bir cümleyle özet geçeceğim.

Alt+F10 özelliğini yani görüntü tekrarını kapatın.

Umarım yararlı bir konu olmuştur herkese iyi günler.

Dosya Ekleri

• 1671213341364.png
    1671213341364.png
    1,6 KB · Görüntüleme: 30
  • 1671213413011.png
    1671213413011.png
    7,1 KB · Görüntüleme: 30
  • 1671213460580.png
    1671213460580.png
    3 KB · Görüntüleme: 33
  • 1671213552453.png
    1671213552453.png
    6,9 KB · Görüntüleme: 29
Son düzenleyen: Moderatör:
Maalesef Coil Whine'ın tam bir çözümü yazılımsal olarak mümkün değil. Bu çözümlerle ekran kartındaki yük azaltılıp ses gideriliyor sadece, FPS kısıtlamak gibi.

Maalesef coil Whine'ın tam bir çözümü yazılımsal olarak mümkün değil. Bu çözümlerle ekran kartındaki yük azaltılıp ses gideriliyor sadece, FPS kısıtlamak gibi.

Sorun sadece coil whine olmayabilir. Başka çeşit çeşit bilmediğimiz şeyler olabilir ama ben NVIDIA kullanan aynı sorun arkadaşımdada denedim onda olmadı. Fakat AMD kullanan internetten bulduğum birisinde sorun çözüldü. İleride belki yeniden başlar bilemem ama kocaman alternatif yazdım zaten. Benim bu dediğim şey görüntü tekrarını kapatıp ekran kartındaki yükümü azaltırım bilmem ama demek ki bir şey değişiyor ki bu sorun çözülüyor. Ne bilgisayarcıyım ne de başka bir şeyim. Sadece alternatif sunan normal biriyim.

RX 580, 5600 XT kullandım, 6700 XT kullanmaktayım ve programlarda olmasa da ara sıra bazı oyunların ana menülerinde ve yükleme ekranlarında bu vızıltı ile karşılaştım. İkişer senelik kullanımları boyunca bir performans kaybı vs de yaşamadım. O yüzden çok da dert edilecek bir şey olduğunu sanmıyorum bu vızıltının. Belki ben minimum seviyede yaşadım ve daha beter olanları da vardır onu bilemem.

RX 580, 5600 XT kullandım, 6700 XT kullanmaktayım ve programlarda olmasa da ara sıra bazı oyunların ana menülerinde ve yükleme ekranlarında bu vızıltı ile karşılaştım. İkişer senelik kullanımları boyunca bir performans kaybı vs de yaşamadım. O yüzden çok da dert edilecek bir şey olduğunu sanmıyorum bu vızıltının. Belki ben minimum seviyede yaşadım ve daha beter olanları da vardır onu bilemem.

Zaten rahatsız eden bir ses değil. Bendeki sorunu çözdü ve ben de alternatif olarak önerdim.

Sorun sadece coil whine olmayabilir. Başka çeşit çeşit bilmediğimiz şeyler olabilir ama ben NVIDIA kullanan aynı sorun arkadaşımdada denedim onda olmadı. Fakat AMD kullanan internetten bulduğum birisinde sorun çözüldü. İleride belki yeniden başlar bilemem ama kocaman alternatif yazdım zaten. Benim bu dediğim şey görüntü tekrarını kapatıp ekran kartındaki yükümü azaltırım bilmem ama demek ki bir şey değişiyor ki bu sorun çözülüyor. Ne bilgisayarcıyım ne de başka bir şeyim. Sadece alternatif sunan normal biriyim.

Sağ olun hocam. İki saattir fareyi çıkar tak yapıyorum. Neden diye araştırıyorum. Düzeldi ayarı kapatınca ne alakaysa.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese selam bir RX 6600 kullanıcısı olarak web sayfalarında, Discord'da vesaire dolaşırken mouse tekerleğini aşağıya yukarıya yapınca ekran kartından ya da kasanın içinden ses geliyordu (ekran kartı olma ihtimali çok yüksek) ve AMD kullanıcıları için alternatif çözüm buldum.
Tüm AMD ekran kartları için geçerli olduğunu düşünüyorum.
Adım 1: AMD software uygulamasını açın.

Eki Görüntüle 1604491

Adım 2: Video kaydınız açık olup olmadığını kontrol edin açıksa kapatın ses ondan geliyor olabilir.
Adım 3: Sağ üstteki ayarlar simgesine tıklayın.

Eki Görüntüle 1604492

Adım 4: Kayıt ve yayın'a tıklayın.

Eki Görüntüle 1604494

Adım 5: Burada eğer görüntü tekrarı açıksa kapatın.

Eki Görüntüle 1604496

NVIDIA için çözüm (kesin değil eski NVIDIA kullanıcısıyım)
Şu anda NVIDIA ekran kartım olmadığı için resimli gösteremeyeceğim tek bir cümleyle özet geçeceğim.

Alt+F10 özelliğini yani görüntü tekrarını kapatın.

Umarım yararlı bir konu olmuştur herkese iyi günler.
Dostum senden Allah razı olsun sorunum çözüldü. Gerçekten aşırı uyuz eden bir sesti. Bu arada eğer biliyorsan bu görüntü tekrarı açık olunca neden böyle bir ses çıkardığını açıklarsan sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı