Mouse tekerleğini aşağı yukarı yapınca CPU yükseliyor

spawn13

Picopat
Daha fazla  
Anlamsız bir şekilde böyle bir hata alıyorum bilgisayarı alalı 3 ay oldu bu sorun sadece tarayıcıyı açtığımda oluyor. Genellikle YouTube'da veya fazla yazı resim olan bir sitede mouse tekerleğini aşağı yukarı yapınca CPU 20 30'lara kadar cıkıyor ve kasmaya başlıyor. FPS girmiş gibi oluyor bu sorun neden olur acaba?

Anlamsız bir şekilde böyle bir hata alıyorum bilgisayarı alalı 3 ay oldu bu sorun sadece tarayıcıyı açtığımda oluyor. Genellikle YouTube'da veya fazla yazı resim olan bir sitede mouse tekerleğini aşağı yukarı yapınca CPU 20 30'lara kadar cıkıyor ve kasmaya başlıyor. FPS girmiş gibi oluyor bu sorun neden olur acaba?

Hocam normaldir CPU ekran kartıyla beraber onları renderlamaya çalışıyor.
İşlemci markanız nedir?

Hocam normaldir CPU ekran kartıyla beraber onları renderlamaya çalışıyor.
İşlemci markanız nedir?

i5 11400F eski PC bayağı eskiydi onda böyle bir sorun yoktu diye hatırlıyorum şu an sistemim iyi ama işte internette gezinirken o akıcılığı hissetmiyorum sürekli takılmalar oluyor cok hafif ama can sıkıcı.

Çok normal bir şey bu hocam merak etmeyin. Sorun da siz tekerleği indirdiğinizde verileri render'lamaya çalıştığı için oluyor.

i5 11400F eski PC bayağı eskiydi onda böyle bir sorun yoktu diye hatırlıyorum şu an sistemim iyi ama işte internette gezinirken o akıcılığı hissetmiyorum sürekli takılmalar oluyor cok hafif ama can sıkıcı.

Hngi tarayıcıyı kullanıyorsunuz hocam?

Hocam hangi tarayıcıyı kullanıyorsunuz bu işlemciyle bunun olması normal değil gibime geldi ve hangi sitede yaşıyorsunuz bu sorunu.

Chrome kullanıyorum farklı bir tarayıcı önerin var mı hocam yoksa bu iyi midir?

Opera GX geç hocam.

Chrome kullanıyorum farklı bir tarayıcı önerin var mı hocam yoksa bu iyi midir?

Hocam Chrome zaten fazla RAM ve CPU kullanımıyla bilinir. Brave kullanın akıcılığı kaybetmezsiniz.

Hocam hangi tarayıcıyı kullanıyorsunuz bu işlemciyle bunun olması normal değil gibime geldi ve hangi sitede yaşıyorsunuz bu sorunu.

Opera GX geç hocam.

Hocam Opera GX yüksek ihtimalle RAM ve CPU kullanımını kısıtlayabiliyorsunuz diye önerdiniz ancak bunları düşürdüğünüzde girdiğiniz siteler bu kısıtladığınızdan fazla RAM veya CPU oranı isterse tarayıcı falan çökebiliyor ayrıca ekranlarında falan çok fazla renkli ve havalı objeleler var bu da sıkıntı olabiliyor Opera GX tam olarak oyuncu bilgisayarına sahip olan oyuncular için bir tarayıcı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam Chrome zaten fazla RAM ve CPU kullanımıyla bilinir. Brave kullanın akıcılığı kaybetmezsiniz.

Hocam Opera GX yüksek ihtimalle RAM ve CPU kullanımını kısıtlayabiliyorsunuz diye önerdiniz ancak bunları düşürdüğünüzde girdiğiniz siteler bu kısıtladığınızdan fazla RAM veya CPU oranı isterse tarayıcı falan çökebiliyor ayrıca ekranlarında falan çok fazla renkli havalı objeleler var bu da sıkıntı olabiliyor Opera GX tam olarak oyuncu bilgisayarına sahip olan oyuncular için bir tarayıcı.

Yok hocam ama mantıklı tabii ki ben şu ana kadar hiç kısıtlamadım halbuki optimizasyonu güzel bir uygulama ve sıkıntı yaştmadığı için önerdim sizin önerdiğiniz Brave benim laptopumda vardı nereden yüklendiğini bilmiyorum ama kaldırmaya çalıştığımda kaldıramamıştım o yüzden Brave'ye çok sıcak bakamıyorum.

@berat3636 çok mu komik hocam.

Yok hocam ama mantıklı tabii ki ben şu ana kadar hiç kısıtlamadım halbuki optimizasyonu güzel bir uygulama ve sıkıntı yaştmadığı için önerdim sizin önerdiğiniz Brave benim laptopumda vardı nereden yüklendiğini bilmiyorum ama kaldırmaya çalıştığımda kaldıramamıştım o yüzden Brave'ye çok sıcak bakamıyorum.

@berat3636 çok mu komik hocam.

Opera GX hiç güvenli değil. Bu yüzden hahaha attım.

Anladım hocam sizde haklısınız tabii ki ama konuyu açan arkadaş isterse onu da kullanabilir (sistemi iyise tabii) :)

Geri
Yukarı