AMD R serisi mi yoksa NVIDIA GTX serisi mi?

xxneedgexx

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar şuanda piyasada AMD adım atarak yeni serisi olan Rxxx serisini çıkardı fakat ben yinede sorayım oyunlarda gerek fizik gerek hız açısından şuan hâlâ hangi kart markası önde?

GTX 780 veya R9 280X almayı düşünüyorum, hangisini tercih etmeliyim ve neden?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi bu İntel-AMD olayına dönmüş İntel hep başı çeker ama AMD orta-üst sınıfın vazgeçilmezidir Titan 780 Ti şuanda baya güçlü R9 290 Geçebilir Nvidia'yı

Bu işlerin "bence" demek ile olmadığını biliyorsunuz. GTX 780 ve R9 290 performans olarak çok benzerler. Hangisi ucuz ise onu alın diyorum.

crysis3_1920_1080.gif

bf3_1920_1080.gif

metro_lastlight_1920_1080.gif

ac3_1920_1080.gif

Bu işlerin "bence" demek ile olmadığını biliyorsunuz. GTX 780 ve R9 290 performans olarak çok benzerler. Hangisi ucuz ise onu alın diyorum.

[resimler]
Katılıyorum, zaten arkadaşın oyun oynayacağı şuradan belli ki render yapacak olsa hangi ekran kartını alması gerektiğini zaten bilir, bu yüzden ucuz olanın R9 290 olduğunu düşünürsek tercihini bu yönde yapmalı.

Evet öyle, hatta 4K çözünürlükde R9 290X ile GTX 780 Ti neredeyse kafa kafaya sonuçlar veriyor ki aradaki fiyat farkını düşündüğümüzde hangisinin tercih edildiğini siz tahmin edin.

AMD'yi seviyorum çünkü bu ucuz fiyat politikasını devam ettirirse Nvidia de aynı şeyi yapıp yeni çıkardığı ürünlerin fiyatını düşürmek zorunda kalıcak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı