AMD'den 6ghz'lik işlemci geliyor...!

AMD Phenom IV X12 170 - 12 Çekirdek ve 6 GHz CPU kod adlı "baeca" isimli işlemcinin 2014 yılında gelmesi bekleniyor. AMD böylece ekran kartındaki başarısını işlemcide de gösterip İntel'e güçlü bir rakip olduğunu kanıtlayacak.

Selam arkadaşım siyah yeri anlamamışsın. Yukarıdaki resimde 1.436V ile çalışan işlemciyi görüyoruz. Bunun bir alt modelinde de buna yakın voltaj gördüm. Bunun sonucunda da eğer alt modelin çalışma Volt'u 220 ise bu modelde de 220V ile çalışacak olabilir.

- - - Güncellendi - - -

Sadece Ghz önemli olsaydı. Overclock yapılıp yapılıp işlemciler piyasaya sürülürdü.[h=3][/h]

Arkadaşım ona da hemen cevap vereyim. Bildiğiniz üzere GTX 780 Ti overclock yapılıp gönderiliyor. Eğer önemli olmasaydı nVidia gibi bir şirket yapmazdı. Zaten çoğu cihazlarda da GHz edition çıkmış durumda. Bunun dışında overclocksuz bu seviyeye çıkıyorsa gerçekten profesyonel iş olmuş diyebilirim.

GTX 780 zaten güçlü Ti aşırı güçlü o kadar güce gerek yok aşırı abartılmış durumda GTX 770 bile çıkmış oyunlarının altından fazlasıyla çıkıyor.

780Ti'yi 780'den ayıran en büyük fark 780Ti'nin GERÇEK GK110 kullanmasıdır. Yoksa 780 GHz Edition ile 780Ti Aynı FPS değerlerine sahip olurdu.

Bu arada 220 Volt demek başka bir şey 220 Watt demek başka bir şey.

Zaten Şuan ki bir çok işlemci 1.3 Volt'luk kablo ile bağlandığı için AM4 plartformunun 1.5 Volt'luk kabloya ihtiyaç duyacağını buradan da öğrenmiş oluyoruz.

Volt la watt'ın ayrı şeyler olduğunu biliyorum. Orda anlatmak istediğini anlamadım. Açıklarsan sevinirim. Kablo kısmını anladım, haklısın fazla güç Hz alacağı için V'u yüksek kablolarla taşıması gerekir.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı