Amerika nasıl bir ülke?

Ortalama bir hayat için en uygun yerlerden biri, fakirlik sorunu Amerikan vatandaşları için geçerli değil göçmenler genelde açlık çekiyor. Yiyecek ve içecek porsiyonları çok büyük ve ucuz, çin restorantından Hint mutfağına, takocusundan Chuck e Cheese'e pek çok yer var. Yaşam tarzı oldukça renkli ve her eyaletin kendine has bir güzelliği var, Türkiye gibi her yeri aynı değil, onun dışında araba ve teknolojik aletler oldukça ucuz, eğitim hayatı renkli ve eğlenceli olmakla birlikte spora teşvik eden bir çok dal var, beden eğitimi derslerimizdeki gibi topu verip ''gidin oynayın'' demiyorlar. İnsanları cana yakın ve sıcak, kadın erkek herkes komşusuna selam verir, aynısını türkiyede yapsan kadınların gözünde sapık erkeklerin gözünde aptal olursun.

Genel olarak garson olarak çalışsan bile Türkiye'den kat kat üstün bir şekilde yaşayabilirsin. Sanırım ülkede genel olarak iki sorun varmış. Eğitim sistemi ve sağlık sigortası durumu. En azından arkadaşım ve internette gördüğüm bazı kişiler bunları söylüyor. Fakat bu iki sorunda o kadar da sıkıntı yaratmaz diye düşünüyorum.

Genel olarak garson olarak çalışsan bile Türkiye'den kat kat üstün bir şekilde yaşayabilirsin. Sanırım ülkede genel olarak iki sorun varmış. Eğitim sistemi ve sağlık sigortası durumu. En azından arkadaşım ve internette gördüğüm bazı kişiler bunları söylüyor. Fakat bu iki sorunda o kadar da sıkıntı yaratmaz diye düşünüyorum.
Aynen öyle, Türkiye'de araba almaya kalkışsan ömrün hayatın masrafları vergileri ödemekle geçecek, Amerika'da peşin fiyata ortalama güzel bir araba alabiliyor, ortalama maaşla istediğin şeyi istediğin zaman yiyip içebiliyorsun.

Merhabalar,

Amerika'nın refah seviyesi, askeri gücü ve donanımları nasıl(kaç dolar bütçe ayırmışlar)?

Ülkede fakirlik baş gösteriyor mu? Dünyanın en zengin ülkesi diye biliyorum. Fakirlerin olduğunu duydum ama çok mu az mı onu bilmiyorum.

Amerika da çok fazla aç var ama ülke genelinde fakirlik baş göstermiyor diyebiliriz her giden de direkt is bulup zengin olmuyor T.C. halki amerikaya gidip hemen zengin olacağım saniyor.

16 birim paraya 2. el Chevrolet Camaro SS alabiliyorsun. Gerisini sen düşün :)
Merhabalar,

Amerika'nın refah seviyesi, askeri gücü ve donanımları nasıl(kaç dolar bütçe ayırmışlar)?

Ülkede fakirlik baş gösteriyor mu? Dünyanın en zengin ülkesi diye biliyorum. Fakirlerin olduğunu duydum ama çok mu az mı onu bilmiyorum.

Amerika da çok fazla aç var ama ülke genelinde fakirlik baş göstermiyor diyebiliriz her giden de direkt is bulup zengin olmuyor T.C. halki amerikaya gidip hemen zengin olacağım saniyor.
Ama genellemenin maddi durumunun iyi olduğunu düşünüyorum.
16 birim paraya 2. el Chevrolet Camaro SS alabiliyorsun. Gerisini sen düşün :)
16 birim ne demek?

Yeni konular

Geri
Yukarı