Anakart, işlemci ve RAM tavsiyesi

Darboğaz %10-%15 seviyelerine kadar kabul edilebilir %4'ün bir sorun teşkil etmiyor.
Çok teşekkür ederim
FX8370E işlemci ile GTX 960 4GB 1080p de %4.4 darboğaz yaptığı öngörülmüş fakat çoğu oyunda kurtarabilir.

Bu arada FX8350 ile %1.6 öngörülmekte.
Son birşey kuracağım sistemin dar boğaz yapıp yapmiycani yada ne kadar yapicani ölce bileceğim bı program vs varmı yani nasıl anlayabilirim dar boğaz oranını herşey için çok sağol

Son düzenleme:
Çok teşekkür ederim herşey için baya işime yaradı. Küçük bir sorum daha olucak acaba gigabayt 78lmt FX 6300 işlemciyi desteklermi ?
FX serisi işlemci destekleyen anakart sanırsam BÜTÜN FX serisini destekliyordu. Yani evet destekler.

Çok teşekkür ederim herşey için baya işime yaradı. Küçük bir sorum daha olucak acaba gigabayt 78lmt FX 6300 işlemciyi desteklermi ?

Sorun şu ki hiç anlamıyorum bilgisayardan. Hangisine hangisi olur ne takılır ne sökülür hiç bilmem o yüzden sizlere güvendiğim için sordum tavisye üzerine alayım diye benim için hazır sistem onerebilirseniz çok sevinirim teşekkür ederim şimdiden
Guncel AM4 soket sistem kurmanız daha uygun olur. Sisteminizi yakın maliyetle kuracaksınız... İleriye donuk kesinlikle AMD sistem oneririm... Nvme M.2 SSD desteği vs. de olmuş olur...

Uygun fiyatlı olması acısından sıfır yada ikinci el,

A320, AB350, B350 anakart

Athlon X4 950 - Athlon 3000G - Athlon 200GE vb. AM4 Soket işlemci

DDR4 Ram

Son düzenleme:

Geri
Yukarı