Anakart, işlemci ve RAM tavsiyesi

FrozenGG

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba,

Sistemimde R9 280x ekran kartı, 600 watt güç kaynağı, 1 TB sabit disk var. Daha sonra 1060 ekran kartı almayı planlıyorum ama şimdilik bana gereken parçalar anakart, işlemci ve RAM eski anakartım arızalandı, FX 6300 işlemci kullanıyordum ve değişmişken yeni nesil almak istedim.

Alacağım parçalar 1060 ile darboğaz yapmasın fakat ekonomik olsun acil gerekli ve fazla bütçem yok. Teşekkürler.

R9 280x'den GTX 1060'a geçme. Şuan için yeterli bir ekran kartı. Yeni nesil ekran kartlarını bekle. Bir de istediğin parçalar için bütçe belirtir misin?

Uygunluk kişiden kişiye değişir şaka yapıyorsun herhalde?
2700X kimseye göre uygun değildir.
Piyasaya göre uygunluk kast edilmiş.
Burada bilmişlik yapmaya gerek yok.
Apaçık şekilde işimi görecek şekilde en ucuzu gibisinden bir cümle kurmuş.
Anlamamak için emek harcamış olmanız lazım.

@Cern99 değişmez, işimi görecek şekilde en ucuzu demeye çalışmış.
2700X kimseye göre uygun değildir.
Piyasaya göre uygunluk kast edilmiş.
Burada bilmişlik yapmaya gerek yok.
Apaçık şekilde işimi görecek şekilde en ucuzu gibisinden bir cümle kurmuş.
Anlamamak için emek harcamış olmanız lazım.
Aynen bunu demek istedim teşekkürler .
R9 280x'den GTX 1060'a geçme. Şuan için yeterli bir ekran kartı. Yeni nesil ekran kartlarını bekle. Bir de istediğin parçalar için bütçe belirtir misin?
Yeni nesil ekran kartlarını bekleyebilirim. Ama dediğim gibi diğer parçaları almam gerekiyor şuan bilgisayarı kullanamıyorum.
Amd'yi 4 yıl kadar kullandım bide intel denemek istiyorum sizce i3 8100 darboğaz yaratır mı? Diyelim ki 1060 aldım.

Son düzenleme:
Genel olarak yaratmaz ama işlemciyi yoran oyunlarda birazcık olabilir. Mesela BF1.
Ancak GTX 1060'dan biraz güçlü ekrn kartlarında ikiside darboğaz yapar. Size tavsiyem uzun süreler kullanacaksanız Ryzen sistemdeki işlemciyi 2600 yapmanız olacaktır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı