Anakart nasıl garantiye verilir?

ArdaMert

Hectopat
Makaleler
2
Arkadaşlar Hepsiburada üzerinden satıcının da Hepsiburada olduğu A320M'a Pro Max ekran kartımın garanti başvurusu kabul oldu ve bugün mailime bir kod geldi.

Şimdi ben MNG kargoya gidip direk anakartın kutusunu mu vereceğim yoksa bu kutuyu başka bir kutunun içine koyup onu sıkıca bantlayıp mı vereceğim?

Arkadaşlar Hepsiburada üzerinden satıcının da Hepsiburada olduğu A320M'a Pro Max ekran kartımın garanti başvurusu kabul oldu ve bugün mailime bir kod geldi.

Şimdi ben MNG kargoya gidip direk anakartın kutusunu mu vereceğim yoksa bu kutuyu başka bir kutunun içine koyup onu sıkıca bantlayıp mı vereceğim?

İkisi de olur fakat bir kutu alip orada paketlemeniz daha iyi olur kargolara bir bomba atilmadigi dusunulurse en mantiklisi bu.

İkisinden birini yapabilirsiniz ancak başka bir kutunun içine koyup, sıkıca paketlemek süper olacaktır.
O kodu da dış kutunun içine yapıştırın.
Anakartın soket kapağını takmayı sakın unutmayın.

Kargo firmalarına hiç güvenmediğimden dolayı, böyle bir durumda genelde satın aldığım yere teslim edip garanti sürecini o firma üzerinden başlatırım. Bu sayede satıcının sorumluluğunda olur ve en azından muhatap bulabilirim karşımda.

Kargoya verecekseniz de, ekstra bir kutuya koymanız ve mümkünse köpük gibi darbe emici önlemler almanız çok daha iyi olur. Biliyorsunuz ülkemizin kargo çalışanları mükemmel futbolculardan oluşmakta. En azından tekmelere karşı dayanıklı olur.

İkisinden birini yapabilirsiniz ancak başka bir kutunun içine koyup, sıkıca paketlemek süper olacaktır.
Anakartın soket kapağını takmayı sakın unutmayın.

Hocam anakartin soket kapağı derken kasanın arkasında bulunan mi?

Onu kutunun içine koymadim kasada bırakmıştım.

Hocam kodu nasıl yapistirabilirim?

Çünkü mailime geldi SS alıp göstersem kabul etmezler mi?

Aynen genelde orada veriyorlar anakarti ciplak göturmeyin original kutusu gerek iade degisim icin ve anakarti göndermeden bir resmini veya videosunu cekin.

Hocam zaten anakart orijinal kutusu ile gideceğim fakat aklıma takıldı kasanın arkasında bulunan USB girişleri, ethernet girişi, vs. Bu şeyi de anakart kutusunun içine koyacağım mi?

Hocam zaten anakart orijinal kutusu ile gideceğim fakat aklıma takıldı kasanın arkasında bulunan USB girişleri, ethernet girişi, vs. bu şeyi de anakart kutusunun içine koyacağım mi?

IO Shield SATA kablosu falan genelde gerekmez ama koymanizda fayda var sikinti cikarabilirler.

Geri
Yukarı