Anakartlarda Coil Whine olur mu?

Nalcaci1337

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,

Bir kaç gün önce elime i7 4770 geçti ve güzel bir anakart almak istedim. Vatana gidip MSI H97 Gaming 3 modelini aldım. Eski sistemin sadece anakartını ve işlemcisini değiştirdim. Ancak bilgisayarın güç kablosunu taktıktan sonra bir cızırtı gelmeye basladı. Güç kablosunu çektikten biraz sonra ses kayboldu. Kabloyu taktığımda ise ses tekrar başlıyor. Ekran kartını çıkartığımda ise ses hala geliyordu. Ancak, sistem çalışırken hiç bir cızırtı gelmiyordu. İnternette biraz baktımda çok fazla bilgi bulamadım. Bir kaç yerde PSU'dan da coil whine olabileceği yazıyor ama PSU'dan daha önce böyle bir cızırtı duymamıştım. Sizce sorun anakart mıdır yoksa PSU mudur?

Anakartta böyle bişey olduğunu daha önce hiç duymadım genellikle ekran kartlarında oluyor diye biliyorum.

Coil Whine fanlarla ilgili değildir. Benim PSU kalitesiz. Büyük ihtimalle PSU coil whine yapıyordur. Tam olarak anlamak için yakında PSU'yu değiştirip test edicem.

PSU'dan kaynaklı büyük ihtimal, zararı yoktur. Böyle kullanmanda sakınca yok, içim rahat etsin diyorsan servise yollayabilirsin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı