Android'den Windows Phone'a Geçiş

cornelius

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaslar ben xperia z1 kullanıyordum, garanti şartlarından dolayı geri verdim. Windows phone a geçmeyi düşünüyorum. Açıkçası iOS gibi bir stabilite bekliyorum. Kullananlardan tavsiyeler alabilir miyim? Marketteki uygulama genişliği, stabilitesi, kullanım süresi tarzında.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence beklemede kalın, Windows 10 neler getirecek bilmiyoruz. Microsoft bu yazılımsal anlamda ciddi geliştirmeler yapacaktır. Windows 10 çıktığında zaten Windows 10'lu telefonlarda tanıtılmaya başlanır. O zaman windows phone almak daha mantıklı olur diye düşünüyorum.

Teşekkür ederim. Bir sorum olacak marketi basarılımı ve sistem stabil mi? Yani amiral gemisi bir wp alırsam 3-4 sene idare eder mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şuan iphone kullanıyorum ondan önce lumia 620 kullandım. Windows phone android ile ios arasında stabilite olarak. Market daha yeni, ne uygulamalar kullanacağın bağlı, sıkıntı çekebilirsin. Taracıyısı sıkıntılı çok stabil değil. Bence erken daha windows için.

Teşekkür ederim. Bir sorum olacak marketi basarılımı ve sistem stabil mi? Yani amiral gemisi bir wp alırsam 3-4 sene idare eder mi?
Sonu 25 ve 30 ile biten Lumia modellerini alırsanız büyük ihtimalle Windows 10 güncellemesini alırsınız. Ama aldığınız telefon en az 1gb ram bulundursun.
Yakın zamanda Lumia 830 gelecek tavsiye ederim. Uygun fiyatlı amiral gemisi olarak piyasaya sürecekler. Hakikaten fiyatına göre hem güzel tasarım sunuyor, hem de donanımı windows phone ekosistemi için oldukça yeterli. Ayrıca 10mp kamerası da uçuk fiyatlara satılan amiral gemilerinden fazlasını sunuyor.
Stabilite sorunu yaşamazsınız merak etmeyin.
Markete gelince günlük kullanım için yeterli uygulamaları sunuyor. Geniş bilgiyi videodan izleyebilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Z1 Gayet güzel, WP'ye geçmek çok büyük bir saçmalık. WP'nin kendisi saçma zaten. :D Sakın böyle bir şey yapmayın.
WP'yi kötülüyorsun ama Android çok da iyi bir sistem değil.Marketindeki uygulamaların çoğu çöp, 1000 TL altı cihazları çöp, ayrıca yeni modeller çıktıkça destek bitiyor.Ancak WP'de böyle değil. Uygulamalar denetlenip mağazaya koyuluyor, her cihazı iyi ,cihazına en çok destek veren firma.
Konuya gelince Android'den WP'ye geçmeni tavsiye ederim.Ben şu an alsam WP alırım, hele de L1020'yi :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı