Ankara'da 80.000TL'ye yazılım kursuna gidilir mi?

PC den anlayan

Hectopat
Daha fazla  
1.sınıf bilgisayar mühendisi öğrencisi olarak, 80k ücreti olan vectörelspark adında(vektörel bilişim) yazılım kursuna gidilir mi? Bildiğim kadarıyla Python sıfırdan uzmanlığı öğretiliyor. 500 saat 8 aylık bir kurs. Ankara Kızılay da yüz yüze olarak yapılacak. İş bulma yardımı da yapılıyormuş. İstihdam sağlanıyormuş.

1.sınıf bilgisayar mühendisi öğrencisi olarak, 80k ücreti olan vectörelspark adında(vektörel bilişim) yazılım kursuna gidilir mi? Bildiğim kadarıyla Python sıfırdan uzmanlığı öğretiliyor. 500 saat 8 aylık bir kurs. Ankara Kızılay da yüz yüze olarak yapılacak. İş bulma yardımı da yapılıyormuş. İstihdam sağlanıyormuş.
Ne zaman başlıyormuş kurs? Ben de düşünüyorum.

Hayır. Zaten bilgisayar mühendisliği öğrencisisin. Attan inip eşeğe binmek için eşeğin ağırlığında para odeyeyim mi diye soruyorsun. İş bulacağız dedikleri de düşük kademeli işler. Amaç senin üstünden kazanabildigi kadar para kazanmak. 8 ayda neyin uzmanligiymis Pythonla? Game dev mi? Web dev mi? ML? Computer vision? Neyin uzmanligiymis 8 ayda.

Ne zaman başlıyormuş kurs? Ben de düşünüyorum.

29 Haziran gibi, başlıyormuş. Geçen hafta iletişime geçmiştim. 80k demişlerdi, eğer önümzdeki haftalar erken kayıt yaptırmazsanız 100k olacak fiyat demişti. Erken kayıt için 80k. Şu saatten sonra 100k yani. Ama arayıp sorabilirsiniz.

Hayır. Zaten bilgisayar mühendisliği öğrencisisin. Attan inip eşeğe binmek için eşeğin ağırlığında para odeyeyim mi diye soruyorsun. İş bulacağız dedikleri de düşük kademeli işler. Amaç senin üstünden kazanabildigi kadar para kazanmak. 8 ayda neyin uzmanligiymis Python'la? Game dev mi? Web dev mi? ML? Computer vision? Neyin uzmanligiymis 8 ayda.

Anlıyorum seni dediklerine katılıyorum, kızma bana biraz büyükler baskı yapıyor git git git diye yoksa ben de biliyorum ;)

Kendi başına çalışmayı öğrenemediysen gidilir. Ama yine de tavsiye etmem.

Kendim tabii ki de biliyorum hatta İngilizce kaynaklardan araştırabilecek kadar. İşte aile baskısı git deniyor. Bende sormak istedim. Üniversiteden kendim çok zaman ayıramadım, işte dendiki bari kursa git kendininsıkıştır falan filan. 4 proje yapılacakmış işte grup çalışması falan faydalı olur deniyor.

Anlıyorum seni dediklerine katılıyorum, kızma bana biraz büyükler baskı yapıyor git git git diye yoksa ben de biliyorum ;)
1. sınıf öğrencisin sen. Anlamsız. Ailenede anlamsız olduğunu söyleyebilirsin. Okul sana burslu gittiysen aynı ve daha fazla kategoride eğitimi daha ucuza verecek. Eğer iyi bir okuldaysan gerçekten öğreneceksin.

Bu işte 20-30 yıl tecrübe kazanmış hocaların bulunduğu ücretsiz faydalanabileceğin bir okul varken 80k para vermek saçmalığın daniskası. Mühendis dediğin kendi başına bir şeyleri öğrenebilen, geliştirebilen adamdır bu tür kurslara ihtiyaç duymaz. Bu tür kurslara illa gidilecekse üniversitede TÜBİTAK hibesi olan projelere bursiyer olarak girip ya da proje sunarak hibe kazanıp o hibe paraları ile gidilmeli ya da iş bulduktan sonra firma tarafından sponsorlu olarak gidilmeli. Cepten para verilerek gidilmez.

Merhaba, 1. sınıf bilgisayar mühendisiliği okuyan bir öğrenci için 80k ücrete C# yazılım kursuna gitmek mantıklı mı? Kursun yerinin adı vektörel bilişim (vektörel spark) olarak geçiyor ve Ankara Kızılay'da. Kursun içeriğini ekte paylaştım bakaabilirsiniz, kursun işlkeyişi şöyleymiş. Kayıt sonrası yeşil arka planın önünde kendini tanıtıp bir şeyler söylüyormuşsun ne denecekse artık, kursun genelinde 4 proje yapılacakmış. Takım çalışması ile birlikte. Öyle yüzeysel bir anlatım değilmiş işin dibine kadar gideceklermiş. Başka bir şey olarak da şunu söylediler. Kariyer net gibi sitelerde iş ilanları vardır ve siz başvuru yaparsınız, bu kursta ise öğrenciler ara ara yeşil ekran önünde ne yaptıklarını iletişim becerisi artıracak şekilde bir şeyler yapılacakmış. Ayrıca birçok ödevlendirme olacakmış ve bütün yapılan çalışmalar bir sisteme kaydedilecekmiş ve bu sistem aynı şey gibi iş ilanları yokta tam tersi öğrenci ilanları var. Yani şirketlerdeki üst düzey insanlar (anlaşmalı olunun yazılımcı arayan şirketler) seni beğenip işe alacak gibisinden bir durum yapılmış. CV hazırlamada olsun nasıl yapılır öğretilecekmiş.

Ek bilgi olarak ben ön kayıt yapmıştım ama vazgeçtim ve kayıt iptali için kuruma gittim iptal için gitmiştim ve imza atıp iptal edecektim. Oranın müdürümü artık başı, genel yöneticisi odasına ağırladı falan duydum ki iptal edecekmişsin dedi. 30 dakika vs. kurs içeriğin anlatıp "doğru yeri seçmişsin iptal etme" dedi. İkna etmeye çalıştı vs. ben de düşüneyim dedim çıktım.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2024-05-13 152823.png
    Ekran görüntüsü 2024-05-13 152823.png
    34,9 KB · Görüntüleme: 13
Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı