MSI Z87 G43 vs Asus Z87M-Plus

ismet hakan

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Mimarlık öğrencisi - Tasarımcı
Ben olsam ikisinide almam. Asus Z87-A modeli en uygun olandır. Bütçe varsa MSI Z87-G45 alırdım. Ama illa biri olucak derseniz, MSI Z87-G43 diyorum.

Ben olsam ikisinide almam. Asus Z87-A modeli en uygun olandır. Bütçe varsa MSI Z87-G45 alırdım. Ama illa biri olucak derseniz, MSI Z87-G43 diyorum.
Hocam topluyacağım sistem şöyle: i5 4670k ,msi gtx 760 twın forz 2gb 256 bit , kıngston 4 gb 1600 mhz ram , hyper 412s işlemci soğutucu bütçem bunlara yetiyor. 150 tl artıyor belkide artmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
O zaman sorun yok. Ben donanım yönünden G45 yada Z87-A önerdim. Bütçe sorunu varsa MSI Z87-G43 sisteme fazlasıyla yetecektir. Birde sistemi technopat forum`mu topladı. Toplam bütçe verseniz belki daha iyi bir sistem toplanabilir. Bana biraz dengesiz gibi geldi. Lütfen kullanım amacınızı yazmayı unutmayın.

O zaman sorun yok. Ben donanım yönünden G45 yada Z87-A önerdim. Bütçe sorunu varsa MSI Z87-G43 sisteme fazlasıyla yetecektir. Birde sistemi technopat forum`mu topladı. Toplam bütçe verseniz belki daha iyi bir sistem toplanabilir. Bana biraz dengesiz gibi geldi. Lütfen kullanım amacınızı yazmayı unutmayın.
Size Nasıl söylesem 2.5 3 aydır işlemciyi her şeyi araştırıyorum. Oyun için alacağım daha önce 3 4 kere amd almaya karar verdim ama vazgeçtim. Bunu almaya karar verdim bütçe 1500 tl ydi 2000 tl'ye çıkardım.

Tabiki karar size ait. Ancak 2.000 TL ile GTX 770`li bir sistem kurulabilir. Oyun yönünden daha verimli olur. Ancak GTX 760`da son derece iyi bir kart. Siz böyle karar verdiyseniz, ben size hayırlı olsun diyorum. Olurda başka sistem isterseniz forum`da, daha dengeli bir sistem toplanabilir.

Tabiki karar size ait. Ancak 2.000 TL ile GTX 770`li bir sistem kurulabilir. Oyun yönünden daha verimli olur. Ancak GTX 760`da son derece iyi bir kart. Siz böyle karar verdiyseniz, ben size hayırlı olsun diyorum. Olurda başka sistem isterseniz forum`da, daha dengeli bir sistem toplanabilir.
Bu sistemi forumda toplamadım ama sağ olun yinede i5 4670 k ya gtx760 yetecek diye düşünüyorum( olmassa 1 ay çalısıp 3000 tl ye toplarım artık ) . Bf4 crysis wolftem oynarım.
Başka oyun oynamam birde video programları açarım grafik vb. şeyler işte. Tavsiyeniz için sağ olun.

Hayırlı olsun diyorum. Ancak sizden tek ricam, Battlefield 4 gibi bir oyun dururken, yanına asla Wolfteam gibi cinnet sebebi olan bir oyunu yazmayın. Size iyi geceler. :):like:

Hayırlı olsun diyorum. Ancak sizden tek ricam, Battlefield 4 gibi bir oyun dururken, yanına asla Wolfteam gibi cinnet sebebi olan bir oyunu yazmayın. Size iyi geceler. :):like:
Diyorsunuz da hocam oyunda arkadaş ortamım var. İleri seviyedeyim. Hesabımı satacağım zaten. 450 tl'ye bilgisayar parası için :)

Bence süper olur. Hatta satamassanız sevmediğiniz birine hediye verin. Oda olmassa şifreyi unutun gitsin. Birde unutmadan forum`da, Türkçe yazım kurallarına uygun yazarsan senin yönünden daha iyi olur. :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı