Annemle babam kavga etti

Sen hiç karışmayacaksın yoksa babandan ara dayağı yiyebilirsin elleme zamanla düzelir sen psikolojinin bozulmamasını düşün.

Kanka babam bana vurmaya asla kıyamaz ki. Şuana kadar vurmadı. Bugün anneme vurmaya çalışmış. Çok şaşırdım babamdan beklemezdim. Bağırırdı ama asla kimseye elini kaldırmazdı.

Babana şöyle de:
Sen hayırdır? Anneme nasıl vurmaya kalkarsın? Ayrıca sen kimsin ki başka insanı karın olsa dahi şiddetle cezalandırabileceğini sanıyorsun? Sana bu hakkı kim veriyor? De anlayabilirse anlar zaten. Sende dik dur anneni ezdirme. Ne yazık ki ülkemizde bu gibi durumlar çok oluyor. Bu tür olaylara engel olmak gerekir. Bugün el kaldıran yarın anneni döver sakın unutma bunu.

Bence yanlış yapmışsınız. Babaanneniz size sırf iyi davranıyor diye hastaneye gitmeliydiniz. Yalandan olsa bile. Gittik demek için. Ben de sizin gibi böyle fevri insanlarla yaşıyorum. Birden parlayabiliyorlar. Ben onlara göre davranıyorum. Kimseyle uğraşamam.(Evet anneniz hiçbir şey dememiş. Evet suçlu değilsiniz ama bu insanlar bunu dinlemez. Haklı olup olmadığınız onlar için önemli değil. 😊)

Bu normal bir şeydir dostum. Üzülmene gerek yok. Senin yapman gereken şey (tartışma esnasında değil) ortalığı yatıştırmak.

Öncelikle geçmiş olsun, ailelerden kaynaklı evlilik içi kavgalar çok sık rastlanan bir şey ama sizin olayınızda iş biraz çığırından çıkmış gibi. Eğer o evde kalmaya devam edecekseniz şiddetin yönünün size kaymamasına dikkat edin ve kendinizi koruyun annenle. Psikolojini sağlam tutman önemli, ücretsiz psikolojik destek alabileceğin belediyeler ve kurumlar var. Yardım almak istersen mutlaka yararlanmalısın çünkü bu utanılacak bir şey değil. Sabır diliyorum sana.

Geri
Yukarı